SEKRETERLİK

Bazı durumlarda her an her yerde not almak gerekebilir. Böyle bir durumda her zaman yazı yazılacak uygun bir sert zemin bulmak mümkün olmayabilir. Bu iş için sekreterlikler üretilmiştir. Sekreterlerin her an not almaya hazır olması için üretilmiş olan bu ürünlere sekreterlik adı verilmiştir anca artık sekreterler dışında da çoğu kişinin sahip olup severek kullandığı bir malzemedir. Not alırken sert bir zemin ihtiyacını karşılayan sekreterlikler hafif yapısıyla her yere taşınabilir. Sekreter dosyası metal bir klipse sahiptir, kağıtlar bu klipsin altına sıkıştırılarak dağılması ve kaybolması engellenir. Metal klips kolay kullanımı sayesinde dilediğiniz zaman istemediğiniz bir kağıdı dosyadan çıkarabilirsiniz.

 

SEKRETERLİK ÇEŞİTLERİ

Sekreterlik defteri çeşitleri boyutuna, kapaklı olup olmamasına ve hesap makinesi bulundurmasına göre değişir. Sekreterlikler birçok renk çeşidiyle satışa sunulur, her zevke uygun sekreterlik rengi vardır.  Kapaksız sekreterlikler olduğu gibi kapaklı sekreterlikler de vardır. Kapaklı sekreterlikler bir kağıt tutucudan çok daha fazlasıdır. Kapaklarında kimlik, kartvizit, telefon, kalem, kredi kartı, şarj aleti gibi önemli malzemelerin taşınmasını sağlarlar. Tek bir defterle bütün ihtiyaçlar ve notlar taşınmış olur. Kapaklı sekreter dosyasının bazı modellerinde hesap makineleri de vardır ve kapağa yapışık halde bulunur. Bazı kapaksız sekreterlik modellerinin klipslerinin üstünde de hesap makinesi bulunabilir. Bu ürünlere de hesap makineli sekreterlik denir.

Sekreterlikler çok çeşitli malzemelerden de üretilmiş olabilir. Deri sekreterlikler kaliteli ve şık görünümleriyle hem göz doldurucu aynı zamanda kullanışlıdır. Uzun yıllar sorunsuz kullanım sağlarlar.  Klasik olarak mukavva üzerine yumuşak bir kaplamayla satışa sunulan sekreterlikler de sıkça tercih edilir. Ahşap sekreterlikler de uzun yıllar sorunsuz kullanım avantajı ve şık görünümüyle tercih sebebidir.

Sekreterlikleri birbirinden ayıran bir diğer unsur da ebatlarıdır. A5 sekreterlik ve A4 sekreterlik gibi belirli kağıt ebatlarına uygun üretilen sekreter notluklar kullanılacak duruma uygun olarak satın alınır.

 

SEKRETERLİK FİYATLARI

Sekreterlikler oldukça geniş fiyat aralığında satılır. Deri ürünler kalitesi gereği pahalı fiyatlara satılırken, kapaksız sekreterlikler uygun fiyatlara satılır. Kapaklı sekreter dosyası kullanışlılığıyla her daim tercih edilir. Siz de size en uygun sekreterlik kapaklı veya kapaksız modellerini kayakırtasiye.com’da inceleyin. Her keseye ve zevke uygun sekreterlik modellerine Kaya Kırtasiye güvencesiyle ulaşın!