TELLİ DOSYALAR

Okullarda, hastanelerde, kurslarda ve birçok kamu kurumunda dosyaları arşivleme ihtiyacı duyulmaktadır. Günümüzde artık çoğu belge dijital ortamlarda saklanıyor olsa da, halen basılı olarak saklanmaya devam eden belgeler bulunmaktadır. Belgelerin arşivlerinken daha iyi muhafaza edilmesi ve daha planlı bir şekilde saklanması için telli dosya tercih edilmektedir. Telli dosyalar diğer dosya türlerine oranlar daha hafiftirler. Oldukça hafif olmasıyla tercih edilen plastik telli dosyaları yanınızda taşınmanız oldukça kolaydır. Her yere kolaylıkla taşıyabildiğiniz tel dosya olarak da bilinen telli dosyaları; okuldaki ödevleriniz, iş yerindeki sunumuz ya da arşiviniz olmak üzere çok çeşitli alanlarda kullanabilirsiniz.

 

TELLİ DOSYA MODELLERİ

Telli dosya çeşitleri arasından en çok tercih edilen mavi telli dosya olsa da Kaya Kırtasiye’de; sarı telli dosya, yeşil telli dosya, pembe telli dosya, kırmızı telli dosya, beyaz telli dosya, turuncu telli dosya, lila telli dosya, lacivert telli dosya, gri telli dosya ve siyah telli dosya seçenekleri de bulunmaktadır. Telli dosyanızı tercih ederken ihtiyacınıza göre 25’li telli dosya, telli dosya 50’li ya da 10’lu Noki telli dosya şeklinde alabilirsiniz. Birden fazla renk tercih ederek arşivinizdeki kategorileri renklere göre ayırabilirsiniz. Böylelikle hem daha iyi bir düzen sağlamış olursunuz hem de aradığınız belgeyi daha kolay bulabilirsiniz.

 

TELLİ DOSYA NASIL KULLANILIR?

Telli dosyanın içine koyacağınız belgeleri delgeç yardımıyla delerek ya da belgelerinizi poşet dosyaya yerleştirerek koyabilirsiniz. Telli dosyanın içinde bulunan telleri belgenizdeki ya da poşet dosyanızdaki deliklerden geçirerek yerleştirebilirsiniz. Yerleştirdikten sonra kıvırdığınız teller ise dosyanızın içinde bulunan belgelerin düşmesini ve kaybolmasını engelleyecektir. Belgelerinizi bu şekilde bozulmadan muhafaza edebilir, istediğiniz yere kaybolma endişesi olmadan taşıyabilir ve sunumlarınızı verimli bir biçimde yapabilirsiniz. Ayrıca önü şeffaf olan telli dosyaların içindeki belgeler dışardan rahatça görülebilir ve ihtiyacı duyulan dosya rahatlıkla bulunabilir.  

 

TEELİ DOSYA FİYATLARI

Telli dosya fiyatı seçtiğiniz ürünün adetine göre değişiklik göstermektedir. Belgelerinizi taşımak, sunmak ve arşivlemek için telli dosya arıyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz! Kaya Kırtasiye’de birbirinden farklı renk çeşidine göz atarak uygun fiyatlı alışveriş yapabilirsiniz.