FİLTRELE

Sanatsal Malzeme

Sanat yediden yetmişe her insanın hobi ya da profesyonel olarak yapacağı etkinlikler bütünüdür. Bu sanatlar arasında resim önemli bir yere sahiptir. gerekli sanatsal malzeme sahibi olmadan hiçbir şekilde sanatınızı icra edemezsiniz. Bu yüzden tüm ürünleri Kaya Kırtasiye online satış mağazasında bulabilir ve en uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz. Resim alanında en çok ihtiyacınız olan ürünlerden biri boyalardır. Son zamanlarda daha çok tercih edilmeye başlayan kokusuz ve renksiz akrilik boya, sanatsal çalışma ortaya koyabileceğiniz yağı ve guaj boya, suyla birlikte etkin çalışabileceğiniz sulu boya ya da daha basit çalışmalar için boya kalemi ya da pastel boya tercih edebilirsiniz. 
Diğer önemli sanat malzemesi olan ürünlerden biri de fırçadır. Bu ürünler mürekkep ya da suyla ıslatarak akrilik boya, yağlı boya, guaj boya veya sulu boya gibi ürünlerle resim yapmanızı sağlar. boya fırçaları farklı uzunluklara, demir bir başlığa ve farklı işlevleri olan kıllara sahiptir. Bunlar arasından isterseniz sentetik isterseniz de doğal kıllı fırçaları tercih edebilirsiniz. Yağlı ve sulu boya deneyimlerinizde daha etkili sonuç almak için doğal kıllı fırçalar daha pratik seçim olacaktır. sitemizde kumaş kaplanarak zımba yardımıyla gerginleştirilen tuval ürünlerini de bulabilirsiniz. Özellikle yağlı boya deneyimlerinizde bu ürün temel ihtiyaç listenizdedir. Resim kağıdı yerine tuvalin tercih edilmesinin temel sebebi ıslak boyayla boyandığı anda bir deformasyon geçirmemesi ve daha güzel bir sanal eseri ortaya çıkarmasıdır. Pamuklu veya keten malzemeden yapılan bu ürünler alçıyla sertleştirilerek daha etkin bir kullanım sağlanabilir.

Resim Deneyimlerinizi Özelleştirecek Sanatsal Malzeme Çeşitleri

Proje çizim işlerinizde büyük bir kolaylık sağlayacak proje ya da çizim çantaları resim ve çizim işleriyle uğraşan herkesin tercih ettiği sanatsal malzeme listesindedir. Bu ürünler sanatçıların veya hobi için bu işle uğraşanların tüm eşyalarını güvenli şekilde taşımasına yardımcı olur. Dikdörtgen ya da plastik çantalarla birlikte rulo ve silindir şeklinde ürünleri de tercih edebilirsiniz. Bu ürünler kağıtta bir boya bulaşması olmaması adına düz şekilde taşınmalıdır. Resim deneyimlerinin en önemli parçalarından biri de palet olarak bilinir. 
Ressamlar boyaların rengini karıştırarak burada hayal gücünü zorlar. Yağlı boya ve guaj boya paletleri düz ahşap malzemeden üretilirken sulu boya paletleri daha çok çukurlu yapıya sahip plastik ürünlerdir. Paletlerin şekilde genel olarak ovaldir ve baş parmağınızla tutarak elle desteklemek amacıyla delikleri vardır. Burada renkleriniz arasında olmayan seçenekleri karıştırarak elde edebilirsiniz. Şövale resim tuvallerini sabitlemek ve sergilemek için kullanılan ana sanatsal malzeme olarak bilinir. Bu ürünler belli bir eğimde dururlar. Ayrıca açılarını ayarlama şansınız da bulunur. genel olarak ahşap ya da alüminyum türleri bulunan bu ürünlerle birlikte Kaya Kırtasiye online satış mağazasında sanat etkinliklerinde kullanmak üzere birçok ürünü satın alabilirsiniz.