ESKİZ KAĞIDI

 

Eskiz, yapılmak istenen bir işin veya projenin tamamlanmadan önce taslağını ifade etmektedir bu yüzden eskiz kağıt genelde çoğu kişi tarafından teknik çizimler yapmak için kullanıldığı gibi sanatsal çizimler için de kullanılmaktadır. Çoğunlukla teknik çizimler ve projeler yapan mimarlar, mühendisler, grafik tasarımcılar ve mimarlık, mühendislik ve sanat öğrencileri tarafından çokça tercih edilmektedir. Eskiz kağıdı aynı zamanda ister evde ister okulda veya işte çizim konusunda pratik yapılarak çizim yeteneklerinin geliştirilmesi açısından da önemlidir. Sürekli kalem ile çizim yapılması açısından ise eskiz kağıdı yeterli dayanıklığı sağlayarak aklınızdaki fikirleri özgürce eskiz kağıdına yansıtmanızı ve daha rahat çizim yapmanızı sağlamaktadır. Ayrıca kullanım amacınıza göre size uygun olan boyutlarda bir eskiz kağıdı seçebileceğiniz gibi eskiz defter veya rulo eskiz kağıt şeklinde de bir tercih yapabilirsiniz. İyi bir eskiz için iyi ve kaliteli eskiz kağıdı kullanmak amacınıza ulaşmanıza kolaylık sağlayacak aynı zamanda da çizimlerinizin daha net ve anlaşılır olmasını sağlayacaktır. Farklı boyut seçenekleri ise gittiğiniz her yerde eskiz kağıdını da yanınızda taşıyıp çizimlerinizi her yerde yapabilme imkanı sunmaktadır.

 

ESKİZ KAĞIDI NASIL KULLANILIR?

 

Teknik bir çizim yapacaksanız ve öncesinde taslak olarak hazırlık yapmak istiyorsanız eskiz kağıdı kullanmanız gerekmektedir. Eskiz kağıdınızı en verimli şekilde kullanabilmek ve en iyi şekilde düşüncelerinizi somut olarak ifade edebilmek için amacınıza uygun boyutta bir eskiz kağıdı seçmelisiniz. Çizim yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise çizim yaparken çizimleriniz arka sayfalara geçmiyor olmasıdır, bu yüzden kalın eskiz kağıtları tercih etmelisiniz. Kaliteli bir eskiz kağıdı tercih etmek aynı zamanda sürekli olarak üzerinde değişiklik yapacağınız sayfanın ömrü açısından da önemlidir.

 

ESKİZ KAĞIDI ÇEŞİTLERİ VE FİYATLARI

 

Amaçlarına göre farklı boyutlarda ve şekillerde eskiz kağıdı sunulmaktadır. Eskiz kağıdı rulo şeklinde tercih edebileceğiniz gibi kağıt ve defter şeklinde de tercih edebilirsiniz. Boyutları açısından ise eskiz kağıtları çok çeşitlidir. Kaya Kırtasiye’de  a4 eskiz kağıdı, a3 eskiz kağıdı, rulo eskiz kağıdı, eskiz kağıdı 35x50, 25x50 ve 110x20 bulabilmek mümkündür. Eğer yapacağınız çiziminize uygun eskiz kağıdı arıyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!