SİPARİŞ FİŞİ VE NUMARALI FİŞLER

İşyerlerinde alınan verilen ve üretilen şeyleri kayıt altına almak gerekir. Aksi takdirde gelir gider hesapları karışacak ve düzen sağlamak imkansız hale gelecektir. Bu durumda sipariş fişi ve numaralı fişler oldukça kullanışlıdır. Özellikle hizmet sektöründe satılacak ürünler sipariş fişlerine sayılarıyla birlikte not alınır. Bu şekilde mali işler kontrol altına tutulur ve siparişler unutulmaz veya karışmaz. Bilhassa yeme içme sektöründe sipariş fişleri aktif olarak kullanılır ve bu fişlere adisyon fişi de denir. Numaralı fiş ise müşterinin tükettiği ürün miktarının hesabını tutmak için çay ocağı gibi yerlerde kullanılır. Küçük numaralı fiş ve büyük numaralı fiş çeşitlerinden işyerinize uygun olanı tercih edebilirsiniz. Sipariş fişi ve numaralı fişlerin belli raf ömürleri vardır. Uygun saklama koşullarına ise nemden, sıcaktan ve dik gelen güneş ışınlarından uzak tutarak erişebilirsiniz.

 

OTOKOPİLİ SİPARİŞ FİŞİ

Yeme – içme sektöründe bir garson müşterilerin masasına gider ve sipariş alır. Bu siparişin kaydına ait nüshanın birden fazla yerde bulunması gerekir. Eğer tek nüsha olursa ve bu müşteriye verilirse işyerinin hesapları tutması imkansız hale gelir ve işyeri kontrol edilemez. Böyle durumlarda otokopili sipariş fişi imdadınıza yetişir. Otokopi, karbonlu kağıt sayesinde fotokopi almaya gerek kalmadan kağıdı çoğaltmaya yarar. Aslında direkt yazarken birden çok kopyası özel kağıdı sayesinde yazılır. Ana kağıdın arkasında kalemin baskısıyla alınan ürünün özelliğine göre bir veya iki kopyası çıkar. Bu sayede zaman ve para kaybı olmadan kayıt tutma işlemi gerçeklemiş olur. Pratikliği ve kullanışlılığıyla tercih sebebi olan otokopili fişlere sitemizden ve mağazalarımızdan ulaşabilirsiniz.

 

SİPARİŞ FİŞİ ÇEŞİTLERİ

Sipariş fişi farklı renklerde, yazılacak ürünlerin çokluğuna göre farklı boyutlarda ve farklı nüsha sayılarında satılabilir. Sipariş fişi otokopili 2 nüsha ve 3 nüsha halinde satılabilir. Sipariş fişi 2 nüsha olarak satın alındığı takdirde 1 nüsha işletmede kalırken, 2.nüsha müşteride kalır. 3 nüshalı sipariş fişinde ise ilk kopya müşteride, 2.kopya sipariş takibi sırasında, 3.kopya ise kasada kalır. Böylece kontrollü ve tam bir hizmet süreci gerçekleşmiş olur.

 

SİPARİŞ FİŞİ VE NUMARALI FİŞ FİYATLARI

Sipariş fişi fiyatları nüsha sayısına, sayfa sayısına, sayfa kalitesine göre değişir. Adisyon fişi fiyatları ve numaralı fiş fiyatlarına kayakırtasiye.com’dan göz atmayı unutmayın. En kaliteli ve uygun fiyatlı sipariş fişi çeşitlerine Kaya Kırtasiye güvencesiyle ulaşın!