FİLTRELE

Bantlar ve Yapıştırıcılar

Neredeyse hayatımızın her noktasında kullandığımız bantlar ve yapıştırıcılar kategorisindesiniz. Ofiste masanızda evde tamir çantanızda, arabanızda ve hayatın her alanında düzenleyicileriniz burada. Bantların bir çok çeşidi oduğunu biliyor muydunuz? Duvarda iz bırakmayan bantlar, çivi yerine kullanabileceğiniz çok güçlü yapıştırıcılar, çift taraflı bantlar ve bir çok farklı çeşidi şimdi keşfedin! Bantlama ve yapıştırma işlemleri, iki ögeyi birbirine bağlamak anlamına gelmektedir. Ancak bantlamanın veya yapıştırmanın süreleri kullandığınız bant ve yapıştırıcının kalitesine bağlıdır. Eğer işinizi tam olarak görmelerini ve tekrar tekrar yeni işlemlerle uğraşmayı istemiyorsanız yapmanız gereken bant ve yapıştırıcı seçimi konusunda hassas davranmaktır. Çünkü sıradan olan bant ve yapıştırıcılar maalesef ki işinizi daha zorlaştıracaktır. Hatta işlem yapmak istediğiniz şeyi daha kötü bir hale getirebilirler. Bu gibi olumsuzlukların önüne geçmek veya daha evvel yaşadığınız kötü durumları tekrardan yaşamamak istiyorsanız kaliteli bant ve yapıştırıcıdan yana tercih yapmalısınız. Kaya Kırtasiye, bant ve yapıştırıcı konusunda da diğer konularda olduğu gibi iddialı durumdadır. www.kayakirtasiye.com’ dan satın aldığınız bant ve yapıştırıcının sizi zor duruma itme gibi bir ihtimali söz konusu dahi olmayacaktır. Kaya Kırtasiyeden yaptığınız alışverişler sizi daha sonrasında pişman etmeyecek, hatta aksine bağımlısı dahi olacaksınız!

Sıvı Yapıştırıcı Nedir?

Sıvı yapıştırıcı temeli olarak banttan ayrışmaktadır. Adı her şeyi açıklamaktadır aslında: sıvı. Tek bileşenli olan yapıştırıcılar, organik haldeki kimyasallara – alkol, ester, keton vb. – veya suya dayanan solventler içerdiğinde fiziksel olarak bağlanan olarak tanımlanabilmektedir. Sıvı yapıştırıcıların kendisine has olan güçleri yalnızca sertleşince elde edilmektedir. Nedeni ise, mevcut yapıştırıcı bir solventle karışmış olmasıdır. Çünkü bu nedenle hemen bağlanmazlardır. Tüp içinde solvent dışarı sızamaz. Yapıştırıcı sıvı halde kalır. Sadece bir yüzeye uygulandığında solvent buharlaşır. Hemen sonra yapıştırıcı sertleşir ve katı bir hal elde edilir. Bu hal, iki saniye veya daha uzun – iki saati – bulabilir.

Bantlar Ne kadar Hızlı Yapıştırır?

Bantlar hazırlanırken basınç için duyarlı yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Bu tip yapıştırıcılar her vakit yapışkanlı ve kullanıma hazırdır. Bu hal, hızlı tutma konseptine yeni bir anlam kazandırmaktadır. Koruyucu ve ayırıcı katman çıkarılır çıkarılmaz ve yapışkan banda bastırıldığı vakit bağlanır. Kimyasal reaksiyona veya kuruma vaktine ihtiyaç duyulmaz bu durumda. İşte bu şekil ile çift taraflı yapışkan bant arabalardaki amblemi, baskı silindirlerindeki baskı klişelerini veya akıllı telefon bileşenlerini yerinde tutar.

Kaya Kırtasiye ile daha iyi sonuçlar

Bant ve yapıştırıcı ihtiyacı duyuyor ve gerçekten iyi sonuçlar elde etmek istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey www.kayakirtasiye.com’ u ziyaret ederek istediğiniz şekilde ister bant ister yapıştırıcı veya her ikisini alabilirsiniz. Kaya Kırtasiyeden yaptığınız bant ve yapıştırıcı alışverişiniz ile daha iyi sonuçlar elde etmek gerçekten çok kolay olacak.