EVRAK RAFI

 

İşyerlerinde her gün birçok evrak okunur ve imzalanır. Bu evrakların hepsi işle ilgili gerekli ve önemli olduğu için hiçbir evrakı kaybetmemek gerekir. Ayrıca hızlı çalışabilmek için evrakların belli bir düzen halinde bulunması ve arandığı zaman rahatça ulaşılması gerekir. Bu amaçlar için evrak rafı adı verilen bir çeşit organizer üretilmiştir. Evrak rafı diğer adıyla dosya rafı masaüstünde ve dolaplarda düzenli saklama alanları oluşturmak için kullanılan çeşitli malzemelerden üretilen kullanışlı bir ofis ürünüdür. Evrak rafı pratik masaüstü düzenleyiciler olarak ofislerin vazgeçilmez bir parçasıdır. Kullanım amacı masaüstündeki veya dolaplardaki dağınıklığı önlemek ve aranılan evrakı rahat bulmayı sağlamaktır. Ofislerde masaüstünde vazgeçilmez ürünlerden biri olan masaüstü evrak rafı pek çok değişik hammaddeden üretilir ve değişik çeşitleri vardır. Ama hepsinin temelde amacı evrakları kaybetmeyi, karıştırmayı önlemek ve masaüstündeki ve dolaplardaki dağınıklıkları engellemektir.

 

EVRAK RAFI ÇEŞİTLERİ

 

Evrak rafları çekmeceli olup olmamalarına ve üretildikleri ham maddelere göre çeşitlerine ayrılır. Genelde evrak rafları 3 katlı olarak satıldığı ve bu boyut çok kullanışlı olduğu için 3’lü evrak rafı olarak da bilinir. Eğer raflar kapalı çekmeceler halindeyse bu tür ofis rafına çekmeceli evrak rafı denir. Evrak çekmecesi deri ya da plastikten üretilir ve çoklu çekmeceler halindedir. Deri evrak rafı genellikle çok sayıda çekmeceden oluşur ve masaüstündense dolap içlerinde kullanılır. Hareketli evrak rafları ise kapalı çekmece  şeklinde olmayan rafları bulunan ve plastik ya da metalden üretilen raflardır. Evrak rafı metal olabileceği gibi plastik de olabilir.  Metal evrak rafı en sık tercih edilen dosya rafı çeşitlerinden birisidir. Kurulumunun çabasız olması, dayanıklılığı, kullanım kolaylığı ve estetik duruşu nedeniyle A4 boyutundaki kağıtları muhafaza etmek için kullanılır. Plastik evrak rafı ise kaliteli plastikten üretilir ve tekli evrak rafı, 3’lü evrak rafı, 4’lü evrak rafı, 5’li evrak rafı, 8’li evrak rafı şeklinde satılır. Plastik evrak raflarının montajı da metal evrak rafı gibi oldukça kolaydır. Modellerinin yanında evrak rafları renkleri de çeşitlidir. En sık tercih edilenlerse siyah evrak rafı, beyaz evrak rafı ve pembe evrak rafıdır.

 

EVRAK RAFI FİYATLARI

 

Evrak rafı fiyatları üretildiği ham maddesine, raf veya çekmece sayısına, kalitesine, markasına, sağlamlığına göre çeşitlenir. Örneğin deri evrak çekmecesi plastik hareketli evrak raflarına göre daha kalitelidir, fiyatlar da buna göre şekillenir. Metal evrak rafları ve tekli plastik evrak rafları ise oldukça uygun fiyatlara satılır.  Çekmece veya raf sayısı arttıkça da fiyat artar. Siz de en kaliteli ve en uygun fiyatlı evrak rafı ve evrak çekmecesi alışverişi için kayakırtasiye.com’ a göz atmayı unutmayın. Kaya Kırtasiye güvencesiyle ofisinize, tarzınıza ve bütçenize uygun evrak rafı alışverişi yapın!