KUŞE ETİKET

 

Kuşe etiketler termal etiketlerin ardından en sık kullanılan etiket çeşididir. Kuşe kağıt etiketler raf etiketi, ürün etiketi, barkod etiketi olarak kullanılabilir. Bunun dışında daha birçok alanda da kullanılır. Kuşe etiket beyaz renktedir ve yüzey yapısı ise parlak ve mat olmak üzere iki çeşittir. Yüzey yapısı ise pürüzsüz olduğu için ribon ile üzerinde mükemmel baskı alınır. Ribon ise rulo halinde ve ısıyla eriyebilen bir çeşit mürekkeptir. Kuşe etiketle kullanılan ribon çeşitleri WAX ve WAX-RESİN ribondur. Kuşe barkod etiket kağıt bazlı olduğu için ısı, su, nem gibi dış etmenlere karşı ise orta seviyede dayanıklıdır ancak termal etiketlerden daha dayanıklıdır. Ancak dış etmenlere karşı, kuşe etiketler kağıt bazlı oldukları için plastik bazlı etiketlerden daha dayanıksızdır. Kuşe barkod etiketin kullanım ömrü ortalama olarak 2 yıldır. Nem, ısı ve su gibi etmenlerde koruyarak muhafaza edilirse kullanım ömrü 4-5 yıla kadar çıkarılabilir. Kuşe sticker yine kağıt bazlı oldukları için yapıştırıldıkları yerden sökülürken kolayca yırtılabilir. Kuşe etiket boyutları kullanım ihtiyacı duyulan yerlere göre çok çeşitlidir. Kullanılacak yere göre 10x30 mm kuşe etiketten, 100x150 kuşe etikete kadar çok değişik boyutlarda kuşe etiket ebatlarını sitemizden ve mağazalarımızdan inceleyerek satın alabilirsiniz.

 

KUŞE ETİKET İLE TERMAL ETİKETİN FARKLARI NEDİR?

 

Kuşe sticker etiketlerin termal etiketlere göre bazı farkları vardır. Termal etiketlere ısı ile baskı yapılabilirken kuşe etiketlere yalnızca ribon ile baskı yapılabilir. Diğer bir farkı ise kuşe etiketlerin termal etiketlere göre çok daha dayanıklı olmasıdır. Kuşe etiketler termal etiketlere göre 5-6 kat daha uzun ömürlüdür. Termal etiket kullanım ömrü maksimum 5-6 ay iken kuşe etiket kullanım ömrü ortalama olarak 2 yıldır. Uygun şartlarda saklandığında ise 4-5 yıla kadar kullanılabilir. Bu yüzden özellikle uzun süreli kullanımlarda kuşe etiket tercih edilir. Kuşe etiketin dayanıklılığı arttığı için maliyeti de artar. Kısa süreli kullanımlarda da kuşe etiket kullanılabilir ama termal etikete göre daha maliyetli olabilir.

 

KUŞE ETİKET FİYATLARI

 

Kuşe etiket fiyatları ruloda bulunan etiket sayısına ve etiketin büyüklüğüne göre değişse de genel olarak uygun fiyatlarda satılır. Kullanışlılığı ve uygun fiyatı sayesinde çok çeşitli kullanım alanları vardır. Siz de istediğiniz boyutlarda bütçenize uygun kuşe kağıt etiketleri incelemek için kayakırtasiye.com’ u incelemeyi unutmayın. Kaya Kırtasiye güvencesiyle en uygun fiyatlı ve kaliteli kuşe etiket alışverişi yapın!