ASKILI DOSYA

İş hayatında, eğitim hayatında ve günlük hayatta muhafaza edilmesi gereken pek çok belge vardır. Her ne kadar çoğu evrak teknolojik ortamlarda arşivlense de herhangi bir terslik durumuna karşın bazı belgeler baskılanarak da saklanır. Bu belgelere istenildiği zaman kolayca ulaşılması gerekir. Belgeleri kaybetmemek de çok önemlidir çünkü gerekli bir belge kaybedildiği zaman geri dönüşü olmayan sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunlardan kaçınmak için dosyalar üretilmiştir. Kullanım alanına ve yerine göre değişik özellikte dosyalar geliştirilmiştir. Askılı dosya da bunlardan birisidir. Askılı dosya uçlarında tel bir aparat bulunan ve bu tellerden uygun yerlere asılarak yerden tasarruf edilmesini ve düzen kurulmasını sağlayan bir dosya çeşididir. Askılı dosyaların içi tamamen boştur ve istenilen belgeler kapasitesi olduğu sürece eklenerek bir dosya içinde saklanabilir. Askılı dosyalar özellikle belge ve evrak yükünün yoğun olduğu resmi daireler, bürolar, ofisler gibi yerlerde kullanılan bir dosya çeşididir. Çekmece içi ve çekmece dışı kullanım olanağı sunan telli askılı dosyalar arşivleme için en kullanışlı dosya çeşitlerindendir.

 

ASKILI DOSYA NASIL KULLANILIR?

Askılı dosyalar çekmece içinde veya dışında kullanılabilirler. Çekmece olmayan kurumlar askılı dosya havuzu veya askılı dosya dolabı satın alınarak kullanım amacına ulaşılabilir. Bu dosyalar yanlarında bulunan tel tutmaçlar sayesinde dolap, havuz ve çekmecelere asılarak dikey bir şekilde belgelerin saklanmasını sağlar. Bu şekilde çok ciddi yer tasarrufu sağlanmış olur. Dikey durumda saklanan bu belgelerin üzerine etiketleri bulunur. Etiket üzerine ilgili olduğu konu yazılarak çekmece veya havuz açıldığı zaman aranılan belge kolayca ve zaman kaybetmeden bulunabilir. Bu dosya çeşidinin bir diğer artısı da belgeyi ararken dağınıklık olmasını engellemesidir. Üzerindeki etikete bakarak gerekli dosyaya ulaşmak çok kolaydır ve konuyla alakalı olmayan dosyaları yerinden çıkarmak gerekmez. Askılı dosyalar sitemizde değişik renklerde bulunmaktadır. Sitemizden ve mağazalarımızdan kırmızı, mavi, yeşil, sarı, turuncu renkteki askılı dosyalara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz konuları belli renklerle kategorize ederek de arşivleme kolaylığı sağlayabilirsiniz.

 

ASKILI DOSYA FİYATI

Askılı dosya fiyatı telli veya telsiz olmasına, markasına göre değişir. Değişik renklerde satılan askılı dosyalar askılı dosya havuzu ile birlikte satın alınarak veya çekmece içinde kullanılabilir. Sitemizden ve mağazalarımızdan Leitz askılı dosya, Esselte askılı dosya renklerine ve çeşitlerine ulaşabilirsiniz.  Siz de en kaliteli ve uygun fiyatlı askılı dosya ve askılı dosya havuzuna ulaşmak için kayakırtasiye.com’u incelemeyi unutmayın. İhtiyaç duyduğunuz askılı dosya ve askılı dosya havuzu çeşitlerine Kaya Kırtasiye güvencesiyle ulaşın!