FİLTRELE

RESİM DEFTERLERİ

 

Günlük hayatın yarattığı stresten uzaklaşmak, yeni bir hobi edinmek, ortaya sanatsal eserler ortaya koymak için resim yapmak oldukça iyi bir yöntemdir. Resim defteri ise aklınızdakileri aktararak resim yapmanızı sağlar. Çizim yaparak, yeni çizim teknikleri öğrenerek ve daha çok pratik yaparak çizim yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Çizim defteri profesyonel olarak çizim yapan kişilerce tercih edildiği gibi ilkokul çağındaki çocuklarca da tercih edilmektedir. Teknik resim defteri yapacağınız çizimleri daha net ve güzel şekilde yapmanızı sağlayarak çalışmanızla daha çok tatmin olmanızı sağlar.

 

RESİM DEFTERİ MODELLERİ

 

Boyutlarına göre çeşitlilik gösteren resim defterlerini Kaya Kırtasiye’de büyük boy resim defteri, küçük boy resim defteri, 35x50 resim defteri, 33x48 resim defteri, 17x24 resim defteri, 24x32 resim defteri, 25x35 resim defteri, 17x11 resim defteri, 30x40 resim defteri, a4 resim defteri, yan ve dikey olmak üzere a3 resim defteri seçenekleriyle bulabilirsiniz. Ayrıca 90 gr, 80 gr, 180 gr, 25 gr, 120 gr, 100 gr, 300 gr resim defteri de bulabilirsiniz. Aydınger kağıdından oluşan aydınger teknik çizim defteri de a4 ve a3 boyutlarında, mavi ve kırmızı seçenekleriyle bulunmaktadır. Suluboya resim defteri ve akrilik için özel kağıttan oluşan resim defterine de göz atabilirsiniz. Katlanabilir özelliğiyle spiralli resim defteri ve normal dikişli defter de bulabilirsiniz. Önde gelen markalara Kaya Kırtasiye ile ulaşabilir; Faber Castell resim defteri, Canson defter, Alex Schoeller resim defteri gibi kaliteli ve uzun ömürlü ürünler tercih edebilirsiniz.

 

RESİM DEFTERİ SEÇİMİ NASIL YAPILMALI?

 

Profesyonel resim defteri seçerken uygulamak isteyeceğiniz çizim tekniği büyük ölçüde önemlidir. Örneğin suluboya ile resim yapmayı düşünüyorsanız yüksek gramajlı suluboya resim defteri tercih ederken akrilik boya için akrilik için özel olarak tasarlanmış kağıtlar tercih etmelisiniz. Eğer çiziminizi çoğaltmak istiyorsanız mimarların oldukça sık kullandığı aydınger kağıdı tercih edebilirsiniz. Karakalem çalışması yapmak istiyorsanız gramajı yüksek ve grensiz kağıtlı resim defteri tercih edebilirsiniz. Guaj boya yapmak istiyorsanız kalın kağıt tercih etmelisiniz çünkü guaj boya opak ve su bazlı bir boyadır. Eğer çizim yapmaya yeni başladıysanız grenli kağıt pek önerilmez çünkü dokusu nedeniyle resim yapmak zor olabilir bu yüzden grensiz kağıt tercih edebilirsiniz.

 

RESİM DEFTERİ FİYATLARI

 

Resim defteri fiyatları tercih edeceğiniz ürünün yaprak sayısına, boyutuna, markasına, gramajına ve kağıdının özelliğine göre değişiklik göstermektedir. Çiziminize uygun resim defteri arıyorsanız, içinde birçok önde gelen markayı ve kaliteli çeşidi barındıran kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!