MARKER MÜREKKEPLERİ

Oldukça kaliteli bir kalem türü olan marker kalem, genelde tasarımcılar ve çizim yapan kişiler tarafından kullanılır. Marker kalemler porselen, cam, karton, kağıt, plastik ve seramik gibi daha birçok yüzeyde rahatlıkla kullanılabilir. Marker kalem, içinde bulunan marker mürekkebi sayesinde uzun yıllarca kalıcı olabilmektedir. Permanent kalem mürekkebi olarak da bilinen marker mürekkepleri kullanıldıkları yüzey üzerinde dağılmazlar ve kalıcılık sağlarlar. Cam kalemi olarak da bilinen marker kalemler plastik yüzeylerde de oldukça başarılı sonuçlar verse de ahşap gibi gözeneklere sahip yüzeylere pek başarılı sonuç alınamamaktadır. Marker mürekkepleri ise oldukça farklı renklerde ve kalitelerde üretilmektedir. Seçtiğiniz marker mürekkebin kalitesi ise mürekkebin yüzeydeki ömrünü etkileyecektir. Ayrıca marker kalem mürekkepleri size oldukça tasarruf sağlayacaktır. Marker kalem bittikten sonra yenisini alma ihtiyacı duymadan mürekkep sayesinde yeniden kullanılabilir hale gelecektir.

 

MARKER MÜREKKEBİ NASIL DOLDURULUR?

Marker kaleminizin yeniden doldurulabilir olup olmadığını kalemin gövdesi üzerinde yer alan bilgilerden anlayabilirsiniz. Kalem silik olarak yazmaya başladığında kalemin doldurma ucunu çıkararak mürekkebi hafifçe çalkaladıktan sonra içerisine damlatın. Kalemin mürekkebinin ne kadar boş olduğuna dikkat ederek yeterli miktarda mürekkep damlatmalısınız. Kalemin içerisinde mürekkebi damla damla koyarak hem istenmeyen kazaları engelleyebilir hem de koymak istediğiniz mürekkep miktarını kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. Mürekkebi damlattıktan sonra ise kaleminiz kullanıma hazırdır. Kullandığınız mürekkebin kalitesine göre kaleminizin bıraktığı yazının canlılığı ve parlaklığı da değişecektir.

 

MARKER MÜREKKEBİ ÇEŞİTLERİ

Marker kalemi mürekkebi, renkleri ve miktarlarına göre çeşitlilik göstermektedir. En çok tercih edilen marker mürekkepleri ise Edding t25 ve Edding t100 ‘dür.  Kaya Kırtasiye ‘de Edding mürekkep çeşitleri ise Edding mürekkep 100 ml ve Edding mürekkep 25 ml olarak bulunmaktadır. Ayrıca isteğinize göre Edding kalem mürekkebini kırmızı, mavi, siyah ve yeşil renklerinde tercih edebilirsiniz. Farklı renkler tercih ederek yazdığınız yüzeye renklilik katabilirsiniz. Oldukça kaliteli olan Edding mürekkepler yazdığınız yüzeyde parlaklık ve canlılık sağladığı gibi uzun süre kalıcılığını da sağlayacaktır. Uzun süre kalıcılığının yanı sıra marker mürekkebi  silmek istediğiniz zaman ise yüzeyde iz bırakmayacak ve kolayca silinecektir.

 

MARKER MÜREKKEBİ FİYATLARI

Marker mürekkebi fiyatları mürekkebin miktarına göre değişiklik göstermektedir. Size oldukça kaliteli seçenekler sunan Kaya Kırtasiye ‘de farklı renklerde marker mürekkeplerini bulabilirsiniz. Eğer siz de marker mürekkebi arıyorsanız kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!