KRAPON KAĞITLARI

Grafon kağıdı ya da gramafon kağıdı olarak da bilinen krapon kağıdı kolaylıkla şekil verilebilen bir kağıt çeşididir. Krapon kağıdı dışarıdan bakıldığında buruşuk bir yüzeye sahiptir. Aslında krapon kağıdı süslemesi yapabilmek de bu buruşuk yüzeyin kolayca şekil alabilmesi sayesinde mümkündür. Krapon kağıdı çok çeşitli renklerde üretilmektedir. Geniş renk skalası da krapon kağıdı ile süsleme yapmayı çok daha eğlenceli hale getirmektedir. Renk çeşitliliği özellikle çocukların dikkatini çekmekte ve krapon kağıdı ile ilgilenmelerini sağlamaktadır.  Krapon kağıdı genellikle okullarda çocuklara el işi aktiviteleri yaptırmak amacıyla kullanılmaktadır. Yumuşak olmasından kaynaklı olarak kolayca şekil aldığı ve elle rahatça koparılabildiği için çocuklar tarafından hiç zorlanmadan kullanılır. Rahat kullanımı nedeniyle kreşte ve anaokulunda okuyan küçük yaştaki çocuklar tarafından da kolaylıkla kullanır. Krapon kağıdı ile şekiller ve desenler yapan çocuklar bunları özel günlerde ve bayramlarda sınıfları süslemek için de kullanırlar. Çocuklar krapon kağıdı kullanarak hem hayal güçlerini konuştururlar hem de eğlenceli vakit geçirirler.

 

KRAPON KAĞIDI ÇEŞİTLERİ

Krapon kağıdı çeşitleri oldukça farklı renklerde bulunmaktadır. Renkli krapon kağıdı; kahverengi, mor, turuncu, kırmızı, beyaz, mavi, siyah, pembe, sarı ve fosforlu renklerde bulunmaktadır. Grafon kağıdı renkleri çok çeşitli olduğu için el işi aktivitesi yaparken tek renk kullanılabileceği gibi birçok renk bir arada da kullanılabilir. Kendi yaptığınız ya da çocuğunuzun krafon kağıdı ile yaptığı eserleri etrafa koyarak ortama renk katabilir, çocuğunuzun emeğini takdir edebilirsiniz. Bu kağıt türü ise genelde 10’lu krapon kağıdı şeklinde tercih edilir. 10’lu olarak aldığınız krapon kağıtlarını birden fazla kez hobi işlerinizde kullanabilirsiniz. Krapon kağıdı setini, aynı renkten oluşan krapon kağıtlarından tercih edebileceğiniz gibi içerisinde farklı renkte krapon kağıdı bulunduran setlerden de tercih edebilirsiniz. Ayrıca farklılık yaratmak ve daha güzel bir görsel ortaya koymak istiyorsanız metalik krapon kağıdına da göz atabilirsiniz.

 

KRAPON KAĞIDI FİYATLARI

Krapon kağıtları okula giden küçük yaştaki çocuklar için oldukça gereklidir. Genelde okul alışveriş listesinde bulunan bir ürün olan ve hobi işlerinde sıkça kullanılan krapon kağıtları uygun fiyatlıdır. Krapon kağıdı fiyatları ise markaya göre değişiklik göstermektedir. Farklı renklerde krapon kağıtları sunan kayakirtasiye.com ile krapon kağıdı satın almak için doğru adrestesiniz!