FİLTRELE

AQUARELL BOYA

Resim kişiye yeni ufuklar açan, yaratıcılığını geliştiren ve rahatlatan bir sanattır. Resim yaparken kullanılan çok çeşitli boya ve kalem çeşitleri vardır. Küçük yaştaki çocuklar kolay ve temiz kullanımı nedeniyle okullarda ve evde sıklıkla kuru boya kalemi kullanır. Resim yaparken çevrede ve resimde bulaşma ve kirlenme yapmayan boya kalemleri bu özellikleri nedeniyle sıklıkla çocuklar ve veliler tarafından tercih edilir.

Kuru boyanın yanında sulu boyalar da eğlenceli kullanımı ve canlı renkleri dolayısıyla özellikle çocuklar tarafından sıklıkla tercih edilir. Boyama önlükleri kullanılarak sulu boya kullanımı esnasında çocukların kıyafetlerinin kirlenmesi engellenir.

Özellikle çocuklar tarafından tercih edilen iki popüler boyanın birleşiminden oluşan boyalar ise aquarell boya olarak adlandırılır.

SULUBOYA KALEMİ NEDİR?

Aquarell boya nedir sorusu sıklıkla sorulur. Aquarell boya kalemi, kuru boyanın kolay kullanım avantajı ile sulu boyanın dikkat çekici renklerini bir araya getiren bir boya türüdür. Kuru boya şeklinde renkli kalemler halinde satılan aquarell kalem, çizdiği yerin üzerinden ıslak bir fırça ile geçildiğinde sulu boya görünümünü alır. Sulu boya kalemi olarak da adlandırılan aquarelle kalem cıvıl cıvıl renkleriyle dikkat çeker.  Kalem suluboya tekli olarak veya 12 li, 24 lü, 36 lı, 60 lı olarak kutular haline satılabilir.

AQUARELL BOYA ÖZELLİKLERİ

Kuru sulu boya kalemi yumuşak uçları olmasının yanında kırılmaya dirençlidirler. Üzerinden ıslak bir fırçayla geçilmediği takdirde klasik kuru boya görünümünde olan suluboya kalemleri iki boya görünümünü elde etmek için de kullanılabilir. Sınırsız yaratıcılık sağlayan sulu kuru boya, tek bir kutuda hem kuru hem sulu boya görünümüne ulaşmayı vaat eder. Kolayca açılabilen uçları ile kuru sulu boya kalemi, solmaya karşı dayanıklıdır. Aqurell kuru boya ile yüksek kaliteli renklerde resimlere ulaşabilirsiniz.

AQUARELL BOYA FİYATLARI

Aquarell kuru boya fiyatları kutulu olup olmamasına, kalitesine, markasına ve kutuda bulundurduğu ürün sayısına göre değişiklik gösterir. Uzun yıllar sorunsuz kullanım avantajı sunan aquarell sulu boya kalemi çeşitli markalar tarafından üretilir. Faber Castell sulu boya kalemi, BİC kuru sulu boya ve Kores aquarell kuru boya gibi çeşitli markalara ait ürünler sitemizde ve mağazalarımızda mevcuttur. Özellikle uzun yıllardır boya konusundaki deneyimiyle tanınan Faber Castell kuru sulu boya seçiminde önde gelen markalardandır. Siz de en kaliteli ve en ucuz ürün deneyimi için kayakırtasiyie.com’ u ziyaret etmeyi unutmayın. Kaya Kırtasiye güvencesiyle en avantajlı aquarell boya çeşitlerine ulaşın!