ZIMBA TELLERİ

Ofis yardım gereçleri arasında önemli bir yere sahip olan tel zımba, farklı ya da aynı nesneleri birbirine tutturmak amacı ile kullanılır. Zımba teli denince akla ilk olarak kağıt gelse de zımba telleri başka nesneleri birleştirmek amacıyla da kullanılmaktadır. Zımba makinesi teli genelde ofislerde belgeleri tutturmak için kullanılsa da tekstil, mobilya ve dekorasyon gibi farklı alanlarda da tercih edilmektedir. Oldukça işlevsel bir ürün olan zımba teli kağıtları birleştirmek için en uygun araçtır. Zımba ile tutturduğunuz kağıtlar birbirlerinden kopmayacak ve kaybolmayacaktır. Bu yüzden birlikte bulunması gereken kağıtları zımbalayarak belgelerin kaybolmasının önüne geçilebilir. Zımba telleri yerleştirme alanı bulunan zımbaya yerleştirilerek kullanılabilir. Zımba tellerini zımbalarken genelde yazıların bulunmadığı boş bir köşe tercih edilir. Delta zımba teli ise zımba tabancası teli olarak da bilinmektedir  ve zımba tabancalarında kullanılmaktadır.

 

ZIMBA TELİ ÇEŞİTLERİ

En önemli masaüstü gereçlerinden biri olan zımba teli genel olarak paslanmaz çelikten üretilir ya da tel nikel ile kaplanır. Zımba teli çeşitleri ise boyutlarına ve markalarına göre oldukça farklı şekillerde bulunmaktadır. Zımba telleri arasında ise en çok tercih edilen zımba teli no 10 ‘dur. No 10 zımba teli genelde ofislerde ve okullarda kağıtları zımbalamak için kullanılmaktadır. Zımba teli boyutları hakkında bilgi veren bu numaralar oldukça önemlidir. Zımba telleri, zımba makinelerinin ölçüsüne uygun olacak şekilde tercih edilmelidir. Zımba makinesinin üzerinde ise hangi boyutta zımba telini bastığı bilgisi yer almaktadır. Zımba makinenizin ihtiyaç duyduğu boyutta bir zımba teli tercih ederek rahatça kullanabilirsiniz. Dayanıklı bir yapıya sahip olan zımba telleri oldukça uzun ömürlüdür. Dayanıklı olması sayesinde birbirine tutturduğunuz belgeler de uzun süre bozulmadan kalabilecektir. Ayrıca zımba telini zevkinize göre gümüş ya da sarı renklerinde tercih edebilirsiniz. Kaya Kırtasiye ‘de zımba teli seçenekleri; Mas zımba teli, Noki zımba teli, Globox zımba teli, Rapid zımba teli, Mimaks zımba teli ve diğer marka çeşitleri ile bulunmaktadır.

 

ZIMBA TELİ FİYATLARI

Zımba teli fiyatları seçeceğiniz ürünün boyutuna ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Oldukça seçenek bulunan Kaya Kırtasiye ‘de zımba makinenize uygun boyutta zımba telini rahatlıkla bulabilirsiniz. Uygun fiyatlarla zımba teli seçenekleri sunan kayakirtasiye.com ile zımba teli satın almak için doğru adrestesiniz!