ATAŞLAR

Halk arasında ataç ya da tutturgaç olarak da bilinen ataş, çok sayıdaki kağıdı birleştirmeye yarayan bir kırtasiye ürünüdür. Sadece kağıt değil kağıt türevinden nesnelerin de bir arada tutulması için kullanılır. Genelde öğrenciler ve ofis çalışanları tarafından çokça tercih edilen ataşlar hayatı kolaylaştırmaktadır.  Oldukça minimal olsa da önemli bir yere sahip olan ataşlar; belgelerin, ödevlerin, faturaların ve daha çok çeşitli evrakların düzenlenmesi açısından oldukça yararlıdır. Ayrıca ataş kullanarak bir ara tutulan belgelerinizin kaybolmasının da önüne geçilecektir. Önemli belgelerinizi birbirlerine ataş ile tutturarak belgelerin kenarlarının ve yüzeyinin kırışmasını da önleyebilirsiniz. Belgelerinizi ve evraklarınızı ataş kullanarak daha toplu hale getirerek temiz bir görünüm sağlarsınız. Dayanıklı bir kırtasiye ürünü olan ataşlar uzun süre boyunca kullanılabilirler.

 

ATAŞ ÇEŞİTLERİ

Ataşın genel işlevi kağıtları tutturmak olsa da ataş çeşitleri oldukça fazladır. Çeşitli malzemelerden yapılan ataşlar; demir ataş, nikel ataş, plastik ataş, metal ataş ve plastik kaplama ataş şeklinde olabilir. Ataşlarda çeşitlilik ise sadece malzeme açısından değildir. Renkli ataş çeşitleri ise insanların gözüne hitap etmekte ve kullanırken daha eğlenceli olmaktadır. Renkli ataçların çoğu plastik kaplama olan ataşlardır. Bu tarz renkli ataşlar çocukların ilgisini çokça çektiği için onları kırtasiye ürünleriyle haşır neşir olmaya teşvik etmektedir. Sadece çocuklar değil ofis çalışanları da renkli ataşlar tercih ederek ofislerine renk katabilirler. Metal ataşlarda ise pek renk seçeneği yoktur. Genelde gümüş rengi, altın rengi ya da pembeye yakın bir altın renginde bulunmaktadır. Renk seçeneği az olsa da metal ataşlar oldukça dayanıklıdır, tekrar tekrar formunu kaybetmeden kullanılabilir. Ataşlar boyut konusunda da çeşitlilik göstermektedir. Genelde ise normal boyut ataş ve büyük ataç olarak ayrılmaktadır. Büyük ya da jumbo olarak bilinen ataşlar ofislerde fazla sayıdaki evrakları birbirine tutturmak için kullanılmaktadır. En çok tercih edilen Mas ataş ve Brons ataş çeşitlerini Kaya Kırtasiye ‘de rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

ATAŞ FİYATLARI

Boyutuna, rengine ve malzemesine göre farklı çeşitlerde bulunan ataşlar birçok marka tarafından sunulmaktadır. Ataş fiyatları ise genelde seçtiğiniz ürünün markasına göre değişiklik göstermektedir. Zevkinize hitap eden ve ihtiyacınız olan ataşı arıyorsanız kaliteli birçok seçeneği içinde barındıran kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!