BANT KESME MAKİNELERİ

Okul ve iş hayatında hayatımızı kolaylaştırmak için üretilmiş birçok ürün zamanla ihtiyaçlar dahilinde üretilmiştir. Bunlardan birisi de banttır. Kağıt, karton, plastik gibi maddeleri birbirine yapıştırmaya ve tekrar kullanılabilir hale getirmeyi amaçlayan bantlar herkesin evinde bulunan ürünlerdir. Sadece evlerde de değil dükkan, ofis ve büro gibi alanlarda veya fabrikalarda da sıklıkla tercih edilir. Örneğin nakliye ve kargo paketlenirken bantlar vazgeçilmezdir. Duruma ve ihtiyaca göre tercih edilecek pek çok bant çeşidi vardır. Selafon bantlar da bu bant çeşitlerinden birisidir. Bu bantlar genellikle şeffaftır ve kullanımı öyle yaygındır ki bu bant çeşidi için özel bir makine bile üretilmiştir ve adı da bant kesme makinesidir. Selobantları kullanırken kesmek için kesici bir malzemeye ihtiyaç duyarız. Ekstra olarak makastan yardım almak yaygındır. Eğer yakınlarda makas yoksa dişler yardımıyla bandı kesmek de oldukça yaygındır. Ama bu dişlerimiz için de bant için de zararlıdır ve ayrıca hijyenik de değildir. Bant yamuk kesilir ve düzeni bozulur. Ayrıca bandı kullandıktan sonra ucunu kaybetmek de sıklıkla yaşanan bir durumdur. Bant kesme makinesi ile bu sorun da çözülür. Özellikle sık bant kullanılan paketleme gibi işlerde her seferinde bandın ucunu bulmaya çalışmak kullanışsız olur. Böyle durumlarda ise bant koparma makinası imdadımıza yetişir.

 

BANT KESME MAKİNESİ NASIL KULLANILIR?

Bant kesiciler masaüstü ürünlerdir. Rulo halindeki bant, makinenin içine yerleştirilir. Bu makinenin tırtıklı, kesici bir ucu vardır; bu uç yardımıyla bant istenilen uzunlukta belirlendikten sonra kesilir. Bandı kesmek istediğimiz bölgeden tırtıklı ve kesici bölgeye bastırmak yeterlidir. İnsan gücü dışında herhangi bir pil veya şarj gibi enerji gerektirmeyen bant kesim makinası, bu anlamda da kullanışlıdır.

 

BANT KESME MAKİNESİ ÇEŞİTLERİ

Bant kesme makinesi üretildiği hammaddeye ve içine koyulacak bandın uzunluğuna göre çeşitlenir. Bazı bant kesme makineleri plastikten, bazısı deriden bazısı da metalden üretilmiştir. Tabi üretildiği hammadde makinenin kalitesini ve duruşunu da etkiler. Selobantlar da kullanılma yoğunluğuna göre değişik uzunluklarda üretilir. Kimi selobant 33 mt uzunluğundayken, kimisi 66 mt uzunluğundadır. Bant genişliğine uygun olarak bant kesme aletinin büyüklüğü ve kapasitesi de değişir.

 

BANT KESME MAKİNESİ FİYATLARI

Bant kesici fiyatları kalitesine, markasına, üretildiği hammaddeye ve yerleştirilecek bandın boyutuna göre değişir. Sitemizden ve mağazamızdan Mas bant kesici ve Mimaks bant kesici çeşitlerine ulaşabilirsiniz. En kaliteli ve uygun fiyatlı bant kesme aparatı çeşitlerini incelemek için kayakırtasiye.com’ u incelemeyi unutmayın. Kaya Kırtasiye güvencesiyle bant kesme makinesi alışverişini gönül rahatlığıyla yapın!