YAN – DÜZ KESİK FIRÇA

 

Sanat dallarından biri olan resmin yapılabilmesi için bazı malzemelere ihtiyaç vardır. Resim yaparken kullandığınız boyaları yaymak, şekillendirmek için resim fırçalarına ihtiyaç duyulur. Resim fırçası, kağıt ya da tuval üzerinde uygulanan çeşitli boyaların daha güzel ve net görünmesine yardımcı olur. Ayrıca kullanacağınız kıl fırçalar resminizde uygulamak istediğiniz tekniklerin uygulanmasına yardımcı olacaktır. Sentetik fırça tercih ederek su bazlı boyalarda büyük başarı yakalayabilirsiniz çünkü bu tür fırçalar boyanızdan nem çekmez ve boyayı uygulamanızı kolaylaştırır.

 

YAN – DÜZ KESİK FIRÇA KULLANIM ALANLARI

 

Düz kesik fırça yüzeyde kalın darbeler yapmanızı sağlar, geniş alanları doldurur, ince çizgiler yapmanızı sağlar ve koyu renk boyalarda başarı gösterir. Geniş konturlar yapmak için idealdir. Aynı zamanda kenar çizgileri ve düz kenarlar için de kullanıma uygundur. Çalışma üzerinde kullanılan boyaların yığılması ve kalın boya tabakaları oluşturularak yapılan impasto tekniği için uygun bir fırça türüdür. Yan kesik fırça açılı ve eğilimli bir uca sahiptir, bu fırça  dönümlü köşeler ve kavisli darbeler yapmak için uygundur. Yan kesik fırçanın ucu ile küçük alanlara ulaşabilir aynı zamanda geniş alanları boyamak için de kullanabilirsiniz. Tek bir fırça ile inceden kalına giderek çizim yapabilirsiniz. Zemin fırçası ise çoğunlukla oldukça geniş yüzeylerin boyanmasında kullanılır. Ayrıca zemin fırçası ile istediğiniz yüzeye vernik de atabilirsiniz. Farklı boyutlar için de zemin fırça seti tercih edebilirsiniz.

 

YAN – DÜZ KESİK FIRÇA NASIL TEMİZLENİR?

 

Fırçanızı kullandıktan sonra üzerindeki boya kurumadan fırçayı suda dolandırarak boyanın akmasını sağlayın. Eğer boya kurursa daha sonra daha uzun işlemlerle daha çok uğraşmanız gerekecektir. Kaptan çıkardığınız fırçayı ılık su ile birlikte ovalayarak temizleyebilirsiniz. Eğer boya, fırçanızın üzerinde kuruduysa fırçayı bir süre sıcak su dolu bir kapta bekletebilirsiniz. Sentetik zemin fırçasını ya da diğer fırçalardan birini bir yeri verniklemek için kullandıysanız fırçayı tiner ile temizleyebilirsiniz. Kullandığınız vernik sentetik ise sentetik tiner, selülozik vernikse selülozik tiner kullanarak temizlemelisiniz. 

 

YAN – DÜZ KESİK FIRÇA FİYATLARI

 

Yan kesik ve düz kesik fırça fiyatları boyutuna ve markasına göre değişiklik gösterebilir. En kaliteli ve uygun fiyatlı yan-düz kesik fırçaları incelemek için kayakırtasiye.com’ u incelemeyi unutmayın. İhtiyacınıza uygun sentetik boya fırçası ve kıl fırçalara uygun fiyatlarla ulaşmak için Kaya Kırtasiye ile doğru adrestesiniz!