Puzzle Oyunları

  •  7.10.2019
  •  

Her yaştan insanın boş zamanlarında eğlendiği hobilerden biri, belirli bir görsel unsurun birleşimidir. Puzzle çeşitli özellikleri de denilen parça sayısı, renk farkı, zorluk derecesini belirler. Farklı yaş gruplarına uygun puzzle’ları bulabilirsiniz.

Puzzle - Mantıksal Öneriler

Farklı zorluk seviyelerinde olan puzzle’lar hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eden ürünleri içerir. Görsel tür, malzeme, öğe sayısı ve kalitesi ve referans aldığı yaş segmenti, puzzle’ın fiyatını etkiler. Küçük çocuklar için uygun puzzle tipleri 60 - 80 - 150 - 260 ve 500 adettir. Çocuklar için uygun olan basit görsel malzemelerden yapılan bu ürünler makul fiyatlara sahiptir. 1000 parçalık puzzle’larda çocuklar ve yetişkinler için ürünler sunulur. Yetişkinlerin ilgisini çeken ünlü sanatçıların resimlerinin ve manzara resimlerinin kategorisinde, renkli ve popüler temalar ile gençler ve çocuklar için ürünler uygun fiyatlarla sunulur. 1000 parçadan 5000 parçaya kadar olan puzzle’lar küçük olanlardan daha yüksek bir fiyata sahiptir. 3B puzzle türlerinde farklı modeller vardır. Farklı şekillerde ve zorluk seviyelerinde 3D puzzle’lar farklı bütçeler çekiyor. Bu kategoride bilmecenin ürünlerini bulabilirsiniz. Puzzle kategorisindeki fiyat filtresini kullanarak ürünleri bütçenize göre sıralayabilir ve istediğiniz gibi bir puzzle seçebilirsiniz.

Puzzle'ın Yararları

Yetişkinler ve çocuklar boş zamanlarını harcamayı sevseler de beyin gelişimine çeşitli şekillerde katkıda bulunur ve problem çözme becerilerini geliştirir. Sadece farklı renklerde anlamsız olan mozaik parçalarını birleştirme ve bütünleştirme çabası, beynin kaslarını harekete geçirir. Özellikle erken yaşta puzzle yapan çocuklarda, parça toplamak ve sonuç elde etmek pratiktir. Puzzle yaratma alışkanlığı olan çocuklar daha hızlı konsantre olabilir, çünkü puzzle oluşturmak da zor bir iştir. Yetişkinlerin yapmayı sevdiği puzzle, beyni aktif tutan bir aktivitedir. Düşünmeye ve görsel hafızayı canlı tutar ve bir araya gelmeye çalışırken görsel hafıza aktif olarak kullanılır. Özellikle daha sonraki yıllarda Alzheimer ve demans gibi akıl hastalıkları konusunda bir önlem almak bir önlemdir. Fikrinizi geliştirmenin yanı sıra, parçaları birleştirmek de hoş bir deneyim. Çok sayıda karışık parçadan oluşan bir puzzle’ı tamamlamak ve anlamlı bir bütün oluşturmak insanı mutlu eder. Sizi mutlu eden ve gündelik hayatın stresinden uzaklaştıran puzzle’ın bir diğer avantajı da insanları rahatlatmasıdır.