Albercht Dürer Kalemler

  •  16.06.2020
  •  

Albrecht Dürer ve Faber Castell

200 yılı aşkın bir süredir küresel genişlemeye sahip bir Alman şirketi olarak, tarih Faber-Castell'in fiziksel ve mecazi yapısında kök salmıştır. Rönesans döneminin sonunda kurulan geçmişimiz, bugünümüz ve geleceğimiz 18. yüzyılın kültürel ve sanatsal hareketlerinden güçlü bir şekilde etkilenmektedir. Dönem ne olursa olsun, ürünlerimiz en yüksek kalitede bir standarda sahiptir ve profesyonel dereceli suluboya ürünlerimizin neden Albrecht Dürer'den seçildiğini etkiler; sanatçı ve Rönesans öncüsü.

Rönesans Sanatı

Rönesans dönemi insanlık tarihinde çok önemli bir dönemdi. Bu dönem, bireylerin yaşamlarını neredeyse her açıdan yaşama biçimini değiştiren ve bizi yüzyıllar sonra yaşadığımız modern dünyaya iten kültürel ilerleme yarattı. Rönesans sanatının büyümesi en büyük gelişmelerden biri olan Dürer’in etkisi dönemin daha dikkat çekici yanlarından biri.

Albrecht Dürer Kimdir?

Nürnberg'ün kültür merkezinde büyüyen bir kuyumcu oğlu olan Dürer’in hayata başlaması, bir gün beklentilerin ötesine geçme potansiyeline sahipti. Dürer’in özgeçmişi oldukça etkileyici. Ressam, zanaatkar, yazar ve matbaacıydı. Boyalı sanat eserleri ve güçlü sözleri güçlü bir etki bırakmış olsa da, belki de en büyük şöhreti baskı sanatıyla sanat dünyası için yaptığı şeydir.

Dürer’in resimleri detaylara gösterilen canlılığı ve duyguları sanata yerleştirmenin yollarını vurguladı. Dürer’in yaklaşımı, eserine bakanların sanatçının neyi canlandırmaya çalıştığını anlayabilmesi ve kavraması için sıkıcı ayrıntılar sunma fırsatı verdi. Sanat eserlerinin çoğu dini amaçlıydı, bunlar arasında: St. Michael Ejderha ile Mücadele, Büyük Tutkunun ilk yedi sahnesi ve Kıyamet için birkaç isim tasarımları var.

 

 

Bugün dünyamızda sanatçılar, her sanat eserinde ayrıntıları vurgulamak ve duygularını ifade etmek için yeni yollar aramaya devam ediyor. Faber-Castell'de, Albrecht Dürer Sanatçılar Suluboya Kalemleri sanatçılara medya engellerini aşma ve yaratıcı sınırları bir ortamla aşma fırsatı sunuyor. Albrecht Dürer'in mirası bugün sanatçıları etkileyen ve suluboya ürünlerimizde sonsuza kadar yaşayacak olan miras.

Tüm Albercht Dürer sulu boya kalemlerini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.