İçerik Detay

Falçata Nedir?

  •  21.07.2020
  •  Falçatalar ve Maket Bıçakları

Maket Bıçağı diğer adıyla falçata

Falçata ismi Türkçeye falcetto (İtalyanca) kelimesinden gelmiştir. Bu isim eskiden kunduracıların deri, kauçuk ve tahta kalıp rötuşları için kullandıkları keskin aletten dolayı günümüze ismi değişerek böyle gelmiştir.

Nerelerde kullanılır?

Ev ödevlerinden tutun fabrika depoları, ambalaj firmaları vb. geniş bir alanda kullandığımız bu bıçaklar oldukça kullanışlıdır. Kalem kutunuzda bir adet bulundurmanız makasınızı elinizin altında olmadığı anlarda vazifesini yerine getirir adeta bir kurtarıcıdırlar. Birçok boy seçeneği olan falçatalara BURADAN göz atabilirsiniz

Maket Bıçağı Seçimi

Eğer keseceğiniz malzeme bant, kâğıt el işi kâğıdı gibi şeyler ise küçük boy maket bıçağını kullanabilirsiniz. Eğer mukavva, karton, ahşap gibi şeyler kesmekteyseniz büyük boy ve dışı metal kaplama olan maket bıçaklarını kullanmanız sizler için daha iyi bir seçim olacaktır.

Falçata- Maket Bıçağı Yedeği

Peki falçatanızın bıçağı kırıldı ya da köreldi. Değiştirmek istiyorsunuz Hiç sorun değil!  Falçatanız için uygun yedeği BURADAN seçin 

 

Uyarı

Lütfen falçatanızı kullanmadığınız zaman ucunu dikkatlice kapatın ve küçük yaştaki çocukların ulaşamayacağı yerlere koyun. Elinizde falçata varken hareket halinde olmak, koşmak, şakalaşmak oldukça tehlikelidir ciddi yaralanmalara sebep olabilir.