Pilot Kalem

  •  17.11.2017
  •  Kırtasiye Tavsiyeleri

Kırtasiye ürünleri arasında yer alan pilot kalem seçenekleri; yaygın bir biçimde kullanılmaktadır. Mürekkepli bir biçimde üretilecek olan pilot kalemler; aynı zamanda da farklı renkler içerecek yapıda piyasada yer almaktadır. Kırmızı, siyah ve mavi renklerde üretilen pilot kalem ürünleri; eğitim ve iş hayatı içerisinde sıklıkla kullanılan kırtasiye ürünleri arasında yer almaktadır. kaliteli ve kolay kullanımı ile de ön planda yer alacak olan pilot kalem; herkesin kullandığı materyaller arasında yer almaktadır.

Pilot Kalem Çeşitleri

Isıya duyarlı ya da yağ bazlı mürekkeplerle piyasada yer alarak farklılık gösteren pilot kalem materyalleri; farklı uçlara da sahip olarak farklı renkleri ile ilgi çekmektedir. Isıya duyarlı mürekkepli olan pilot kalem materyallerinde orta ve ince uçlu seçenekler de bulunmaktadır. Bu tür pilot kalemler içerisinde yer alan mürekkep 60 derecenin üzerinde kaybolarak; görünmez hale geliyor. Görünmezlik hali -10 derecede tekrardan ortadan kalkarak; tekrardan yazılar belirgin bir hale gelebiliyor. Aynı zamanda da ısıya duyarlı olan mürekkebe sahip pilot kalem seçenekleri ile yazılan yazılar; tekrar tekrar silinerek yazılabilme özelliğine sahip olacaktır. Farklı farklı uçlara sahip olacak olan bu tür ısıya duyarlı pilot kalem seçenekleri orta ve ince uçlu versiyonları ile yer alarak 12 rengi ile piyasada yer alıyor. Bu yüzden de çizim yapılırken tercih edilen unsurlardan bir tanesi olarak kabul görmektedir.

Yağ Bazlı Mürekkebe Sahip Pilot Kalemler

Isıya duyarlı mürekkebe sahip olan pilot kalemlerin yanında yağ bazlı mürekkebe sahip olan modeller de piyasada yer almaktadır. Tükenmez kalemler içerisinde yer alan eski teknolojinin kullanıldığı pilot kalemler de ilgi gören seçenekleri ile kullanılmaya devam ediliyor.

Jel Mürekkepli Pilot Kalem

Sıvı mürekkepli roller uçlu bir biçimde de yer alan pilot kalem unsurları; son damlasına kadar eksilmeden kullanılabilecek kaliteli ürünler arasında yer almaktadır. Bunun yanında da jel mürekkepli pilot kalem seçenekleri de aynı kalitede varlık gösterebilecektir.

Renkli Pilot Kalemler

Farklı farklı renklerde olması ile de tüm amaçlar doğrultusunda hizmet sağlayabilecek konumda yer alacak olan pilot kalemler; piyasada yer alması ile beraber de gerek internette gerekse de mağazalar içerisinde yer almaya devam ediyor.