FİLTRELE

TORBA – DOSYA ZARF

 

Kağıtlar ve evraklar ofislerde ve günlük hayatta sıklıkla önemli bilgilerin not alındığı ve bilgilerin  arşivlendiği kağıtlardır. Teknoloji ilerleyip çoğu işlem dijital ortama taşınsa da hala resmi evraklar bu şekilde de saklanır veyahut evraklar şirketten şirkete elden verilebilir ya da kargolanabilir. Böyle resmi evrakları  kaybetmemek ve bir zarar gelmeyecek şekilde arşivlemek gerekir. Bunun için çeşitli zarflar üretilmiştir. Torba zarf ofislerde ve günlük hayatta sıklıkla kullanılan bir zarf türüdür. Birçok sektörde sürekli olarak kullanılan diğer adı dosya zarfı olan torba zarflar evrakları arşivlemeye, taşımaya ve muhafaza etmeye yarar. Değişik renklerde ve büyüklüklerde üretilen torba zarfların bir de silikon bantları vardır. Bu bantlar yardımıyla zarfa yerleştirilen evrakların zarftan çıkması ve zarar görmesi engellenir böylece zarfın içerisine konan evrak bir zarar görmeden uzun süre arşivlenebilir. Torba zarf sadece evrakları muhafaza etmekle kalmaz aynı zamanda resmi evrakların bir yerden bir yere taşınmasını ve evraklara bir zarar vermeden postalanmasını sağlar. Torba zarfların üzerine baskı da yapılabilir. Üzerine logosunun, adının ve adresinin basılabileceği torba zarflar reklam aracı haline gelerek şirketin kurumsal kimliğini yansıtabilir. Torba zarf kullanımı oldukça basit ve pratiktir. Evraka uygun boyutta torba zarf seçilerek evrak zarf içine yerleştirilir. Ardından silikon bant kolayca yapıştırılarak evraklar güvenle saklanır. Zarfın kapağı güvenlidir ve gevşemez.

 

TORBA – DOSYA ZARF ÇEŞİTLERİ VE MODELLERİ

 

Üzerine baskı uygulanarak şirket kimliği haline gelebilecek torba zarflar değişik hammadde kullanımına göre farklı renklerde olabilir. Formula torba zarf sarı renkteyken, 1. Kraft torba zarf gri renktedir. Çaycuma torba zarf kahverengi tonlarındayken, 1. Hamur torba zarf beyazdır. Bu modellerden şirketler logosuyla uyumuna ve şirket kurumsal kimliğine uygun olan seçilir. Dilerse üzerine baskı uygulanarak zarf tamamen kurumsallaştırılabilir ve evrak kurum ve kişilere bir reklam aracı haline gelmiş torba zarf ile ulaştırılabilir. Torba zarf boyutları da sık kullanılan standart kağıt ölçülerine göre üretilmiştir. Torba zarf 24x32 boyutlarında olabileceği gibi 26x35 torba zarflar da sıklıkla kullanılır. A4 torba zarf ve A3 torba zarf da sıklıkla tercih edilirken; A4 kağıt günlük hayatta sıklıkla kullanılan bir kağıt ölçüsü olduğu için A4 zarf en sık tercih edilendir. Torba zarf kağıt ağırlıkları da 110, 100, 90 gr olarak değişir.

 

TORBA ZARF FİYATLARI

 

Torba zarf fiyatları malzeme kalitesi, marka, ebat, kağıt gramajına göre değişir. Fiyatı etkileyen bir diğer etken de silikon bandın sağlamlığı ve kalitesidir. Kaliteli silikon bantla kapatılmış dosyanın kolayca açılmaması gerekir. Siz de elinizdeki her evraka uygun ebatta torba zarfı kayakırtasiye.com’ da inceleyebilirsiniz. En kaliteli ve uygun fiyatla torba zarfa ulaşmak için Kaya Kırtasiye’ de doğru adrestesiniz!