MASKELEME BANTLARI

 

Boya yapmak her zaman zahmetli ve yorucudur. Boya gibi akışkan bir maddeyi düzgün bir şekilde boyamak ve istenmeyen bölgelerden uzak tutmak ise el becerisiyle yapılması zor bir iştir. Bu gibi durumlarda kullanılmak üzere maskeleme bandı üretilmiştir. Tek yüzeyi yapışkanlı veya çift tarafı yapışkanlı olarak üretilen maskeleme bandı sürekli olarak kullanıldığı alandan dolayı boya bandı olarak da bilinir. Yüzeyler üzerinde daha rahat dekorasyon yapılmasına imkan sağlayan maskeleme bantları esasında kağıt kökenlidir. Kağıt maskeleme bandı olarak arandığı da olur. Maskeleme kağıt bantların kullanımın bitmesinin ardından yüzeyden kolayca sökülerek yüzeye zarar vermemesi tercih edilmelerinin en büyük sebeplerindendir. Sadece boya yapmak için değil aşındırma ve kumlama yaparken de tercih edilen boyacı bandı ısıdan etkilenmeyen yapıya sahiptir.

 

MASKELEME BANDI NASIL KULLANILIR?

 

Boya maskeleme bandı kullanmadan önce muhakkak kullanılacak yüzeyin yağ, toz ve nemden arındırılması gerekir. Aksi takdirde maskeleme bandından istenilen verim alınamaz. Ardından maskeleme bandı bölgeye uygun ebatta seçilerek gerekli olduğu kadarı yapıştırılır. Maskeleme bantlarıyla bir duvarı 2 değişik renge boyama gibi dekorasyon fikirleri uygulanabilir. Boyamanın yapılmasının ardından ise en ufak bir sorun ve iz yapmadan kolayca sökülür.

 

MASKELEME BANDI ÇEŞİTLERİ

 

Maskeleme bantlarını birbirinden ayıran en önemli özellik ebatlarıdır. Eğer kullanılacak bölge genişçe bir alansa 38 mm ene sahip boyacı bandı tercih edilebileceği gibi daha dar alanlar söz konusuysa 12 mm ve 25 mm ene sahip bantlar kullanılır. Bu bantlar ince maskeleme bandı adıyla bilinir. Genellikle rulodaki uzunlukları sabit bir sayı olup 40 metredir. Maskeleme bantlarının yapışkan özellikleri de markadan markaya değişir. Çeşitli markalarda üretilen maskeleme bant çeşitlerine sitemizden ve mağazalarımızdan kolayca ulaşabilirsiniz.

 

MASKELEME BANDI FİYATLARI

 

Boya bandı fiyatları bandın eninin genişliğine, markasına ve kalitesine göre değişir. Kullanılma yerine göre değişik ebatlarda üretilen maskeleme bantlarından işinize uygun olanı seçerek kullanabilirsiniz. Boyanmak istenmeyen bölgelerden boyayı uzak tutmaya yarayan kağıt bant fiyatları bandın markasına göre de değişir. Siz de maskeleme bandı fiyatlarını inceleyip kesenize ve işinize uygun olana kayakırtasiye.com’dan ulaşabilirsiniz. Kaya Kırtasiye güvencesiyle en kaliteli ve uygun fiyatlı maskeleme bandı alışverişi yapmak için doğru adrestesiniz!