KOLİ BANDI

Bantlar günümüzde sıklıkla kullandığımız yapıştırıcı bir malzemedir. Klasik bantlar daha dar bir yapıdayken, daha büyük alanları kapatmak ve yapıştırmak için kullanılan koli bandı üretilmiştir. Koli bandı koli gibi büyük kutuların açılmasını önlemek için üretilmiş bir üründür. Koli bandı ile kolilerin, kutuların kapakları bantlanarak kapatılır ve içindeki eşyalar muhafaza edilmiş olur. Koli bantları özellikle fabrikalarda ve kargo şirketlerinde yani paketleme ve nakliyenin yoğun olduğu yerlerde yoğun olarak kullanılır. Evlerde de muhakkak bulunan bir malzeme olan koli bandının günlük hayatta da kullanımı yaygındır. Örneğin bir kağıt veya para yırtıldığında koli bandı kullanılarak kağıt yapıştırılabilir. Ev taşıma esnasında kolilerin ağzını kapatmak ve güvenle eşyaların nakliyesini gerçekleştirmek için de koli bantları kullanılır. Kimi koli bantları yapıştırıldıkları bölgeye zarar vermezler. Bu koli bantları odalara fotoğraf ve poster asmak için kullanılır. Şeffaf koli bandı veya renkli koli bandı kullanılarak dilediğiniz fotoğraf veya posteri eşyalara zarar vermeden asabilirsiniz. Koli bandı elle yapıştırılarak kullanılabileceği gibi, fabrika gibi yoğun koli bandı kullanılan yerlerde koli bandı makineleri kullanılarak seri ve pratik bir kullanım sağlanabilir.

 

KOLİ BANDI ÇEŞİTLERİ

Koli bandı çeşitleri uzunluğuna, genişliğine, yapıştırma gücüne, renklerine, desenli olup olmamasına göre değişir. Renkli koli bandı cıvıl cıvıl renkleriyle bantladığınız kutulara ve astığınız dekorlara değişik bir hava katar. Rengarenk koli bantları kullanılabileceği gibi siyah koli bandı ve beyaz koli bandı gibi klasik renkteki koli bantları da satın alınabilir. Kullanım yerine göre dar ve geniş koli bantları üretilmiştir. Geniş bir alanda kullanılacaksa 60 mm genişliğinde koli bandı alınabileceği gibi, dar bir alanda kullanılacaksa 19 mm veya 24 mm genişliğinde koli bandı kullanılabilir. En yaygın satılan genişlikteki koli bantları ise 45 mm’lik koli bandıdır. Eğer sık kullanılıyorsa koli bandı 100 mt uzunluğunda satın alınabilir veya evlerde nadiren kullanılmak üzere alınıyorsa 40 metre veya 66 metre uzunluğundaki koli bantları tercih edilebilir. Koli bandı boyutlarından en popüler olanı ise 45x100 koli bandıdır. Sitemizden veya mağazamızdan Vege koli bandı 45x100 ürününü satın alarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

 

KOLİ BANDI FİYATLARI

Koli bandı fiyatları markasına, uzunluğuna, yapısına göre değişebilse de koli bandı fiyatları arasında uçurum yoktur. İhtiyaç duyulan boyutta ve renkte koli bandı tercih edilerek satın alınabilir. Sitemizde Vege koli bandı ve Astel koli bandı çeşitlerine ulaşabilirsiniz. En iyi koli bandı ve en ucuz koli bandı çeşitleri için kayakırtasiye.com’ u incelemeyi unutmayın. Dilediğiniz koli bandını Kaya Kırtasiye güvencesiyle satın alın!