SCOOTER

Scooter ayakla ittirilerek veya motorla hareket eden, bir direksiyonu bulunan bir araçtır. Yetişkin ve çocuk scooter modelleri günümüzde oldukça popülerdir.

Küçük yaştaki çocukların dışarıda oynamaya ve enerji atmaya ihtiyaçları vardır. Dışarıda oynamak çocukların eğlenmesinin yanında vücut ve denge gelişimlerine de katkı sağlar. Scooter çocukların dışarıda oynamayı en sevdiği oyuncaklardan birisidir. Scooter sürmek isteyen çocuklar aşağı inerek diğer çocuklarla sosyalleşirler ve birlikte scooter sürerler. Scooter bisiklet ve kaykayın birleşimi gibidir ancak scooter üzerinde dengede durmak bisiklet üzerinde dengede durmaktan daha kolaydır. Çocukları bisiklete binmeyi öğretmeden önce alıştırma niteliği taşıyan scooter sürmeyi öğrenmek bu nedenle bisiklet sürmeyi öğrenmekten çok daha kolaydır. 2 tekerlekli scooterlar daha büyük yaştaki çocuklar tarafından kullanılabilirken çocuk scooter 3 tekerlekli modelleri de vardır. Bu modeller özellikle küçük yaştaki çocuklarda denge kurmada daha da başarılı bir sonuç verir.  Scooter çocukların dışarıda oynamaya ve hareket etmeye ilgilerini artırır. Günümüzde çocuklar bilgisayar, tablet ve telefon ile çok sık zaman geçirirler, scooter ise çocukları aşağıda hareket etmeye teşvik eder.

 

ÇOCUKLAR İÇİN SCOOTER

Çocuklara göre scooter çeşitleri 3 tekerlekli veya 2 tekerlekli olabilir. Scooter çocuklar için eğlence aracı olmasının yanında çocuklara denge alıştırması da yaptırır. Çocuk scooter çeşitleri çocukların ilgisini çekebilmek için cıvıl cıvıl renklerde yapılır. Hatta bazı modellerinde çeşitli çizgi film kahramanlarının figürleri de bulunabilir. Renklerine ve üzerindeki figürlere göre scooter, kız çocuk scooter ve erkek çocuk scooter olarak ayrılabilir. Çocukların dikkatini çekmek için ışıklı scooter modelleri üretilmiştir. Çocuk scooter ışıklı modellerinde, tekerlekler döndükçe tekerleklerde renkli ışıklar yanar. Işıklı çocuk scooter modelleri bu özellikleriyle çocukların dikkatini çekerler ve çocukların oynama iştahını artırırlar. Çocuğun 3 tekerlekli scooter ile scooter binmesini öğrenmesinin ardından 2 tekerlekli scooter modelleri satın alınabilir.

 

SCOOTER FİYATLARI

Çocuk scooter fiyatları hitap ettiği yaş grubuna, kalitesine, ışıklı olup olmamasına göre değişir. Scooter çocuk modellerinden muhakkak her çocuğun zevkine uygun olanı bulmak mümkündür. Sitemizden ve mağazalarımızdan çocuklara uygun 3 tekerlekli ve 2 tekerlekli scooter modellerine göz atabilirsiniz. En iyi çocuk scooter ve en ucuz çocuk scooter modellerine kayakırtasiye.com’ dan ulaşabilirsiniz. Kaya Kırtasiye güvencesiyle çocuk scooter satın almak için doğru adrestesiniz!