BİLGİSAYAR KAĞITLARI

Sürekli form kağıt olarak da bilinen bilgisayar kağıdı iş yerlerinde ve resmi kurumlarda; fatura, fiş, irsaliye ve tahsilat makbuzu gibi belgeleri yazdırmak amacıyla kullanın özel bir kağıt türüdür. Günümüzde artık çoğu belge dijital ortamda bulunmaktadır. Bilgisayar kağıdı ise bu tür belgeleri yazdırmayı pratik hale getirmektedir. Bilgisayar kağıdının formu ve yazıcıların düzenekleri yazdırma işlemini çok daha kolay hale getirir. Z biçiminde zikzak olarak katlanan sürekli form kağıtları genelde çeşitli kurum, kuruluşlar ve çok çeşitli sektördeki firmalar tarafından kullanılır. Bilgisayar kağıdı ile baskı yapılırken kağıtların sıra numaraları takip edilerek baskı yapılmaktadır. İrsaliye ve fatura kesmek için oldukça ideal olan sürekli form kağıtları iki yanı delikli ve kağıtların arasında da kesim noktaları olacak şekilde üretilmektedir. Delikli olması sayesinde bilgisayar kağıtları dosyaların içinde rahatlıkla muhafaza edilebilir. Kullanımı oldukça pratik olan bilgisayar form kağıtları sayesinde hem satıcıya hem de alıcıya resmi nitelikte olacak bir belge sunulabilir.  Ayrıca özel bir kağıt türü olan bilgisayar kağıtları diğer kağıt türlerine oranla daha hafif bir yapıya sahiptir.

 

BİLGİSAYAR KAĞITLARI NE İÇİN KULLANILABİLİR?

Genel olarak ticari alanlarda tercih edilen bilgisayar kağıtlarının kullanım alanı oldukça çeşitlidir. Lojistik firmalarında çokça ihtiyaç duyulan bilgisayar kağıtları genelde bir malın alındığını ya da teslim edildiğini göstermek amacıyla kullanılır. Taşımacılık alanında olan firmalarda biletleri kesmek amacıyla sürekli form kağıtlarını sıkça tercih etmektedir. Kullanım alanı bunlarla sınırlı olmayan sürekli form kağıtları; irsaliye, fatura, makbuz, gider pusulaları, reçete, ürün teslim fişleri, satış fişleri, çekler ve senetler için de sıkça kullanılır.

 

BİLGİSAYAR KAĞIDI ÇEŞİTLERİ

Bilgisayar kağıdı çeşitleri boyutuna ve nüshasına göre değişiklik göstermektedir. Bilgisayar kağıtları en çok 2 nüsha olarak tercih edilir. 2 nüsha halinde basılan sürekli form kağıtlarının bir nüshası genelde satıcıda bir nüshası ise alıcıda kalmaktadır. Ancak 2 nüsha haricinde 1 nüsha ve 3 nüsha sürekli form kağıdı da bulunmaktadır. 11x24, 11x38 ve 6x16 bilgisayar kağıtlarının en çok tercih edilen boyutlarıdır. Sürekli form kağıdı satın alırken ihtiyacınıza göre 500’lü, 1000’li ya da 2000’lü olarak tercih edebilirsiniz.

 

BİLGİSAYAR KAĞIDI FİYATLARI

Ticari alanlarda vazgeçilmez bir kırtasiye ürünü olan sürekli form kağıtlarının fiyatları boyuta ve adedine göre değişiklik göstermektedir. Kullanım alanı oldukça geniş olan bilgisayar kağıtlarını tercih ederek pratik kullanımıyla işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Bilgisayar kağıdı satın almak için kaliteli seçenekleriyle kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!