KESİM TABLALARI

Kesim altlığı ya da kesme matı olarak da bilinen kesim tablası sanat alanında teknik çizimler yapan kişiler tarafından sıkça kullanılan bir kırtasiye ürünüdür. Kesme altlığının en temel amacı sanatçıların diledikleri ölçülerde kolayca kesim yapmalarıdır. Sanat öğrencileri ve mimarlar tarafından da sıkça kullanılan kesim tablaları güvenli kesim işlemi sağlamaktadır. Kesim matı çalışmanın yapılacağı yüzeyi korumaktadır. Kesim tablası olmadan yapacağınız çalışmalarda, kullandığınız yüzeyin çizilmesi ve zedelenmesi olasıdır. Kesim matı, kullanılan bıçak ile yüzey arasında koruyucu bir görev göreceği için bu sorun ortadan kalkacaktır. Yüzeyi koruduğu gibi kendi yüzeyi de çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır. Çizilmeye dayanıklı olan kesim tablaları, bıçak kullanılan çalışmalarda uzun süreli olarak rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca kullandığınız bıçak çalışma boyunca kesim tablası ile temas edeceği için bıçağın ucu zarar görmeyecek ve bıçak daha uzun süreli bir kullanıma sahip olacaktır.

 

KESİM TABLASI ÇEŞİTLERİ

Sanatçılar ve teknik çizim yapan kişiler için önemli bir ihtiyaç olan kesim tablası ölçülerine göre değişiklik göstermektedir. Kesim altığı genelde kağıt ölçüleri oranında üretilmektedir. A1 kesim matı, A2 kesim matı, A3 kesim matı ve A4 kesim matı en çok tercih edilen ve en kolay bulunan kesim tablası boyutlarıdır. Kesim tablası A2 boyutu kesim matı 45x60 olarak da bilinmektedir. A1 kesim matı ise kullanıcılar tarafından kesim matı 60x90 olarak da adlandırılmaktadır. Üzerinde ölçü birimleri bulunan kesim tablası çeşitleri, kullanan kişilerin kolaylıkla kesim yapmasını sağlamaktadır. Önemli olan kesim tablası tercih ederken ölçüleri bilerek ihtiyaca uygun bir seçim yapılmasıdır. Daha sonra ise seçilecek kesim matının dayanıklı olmasına dikkat edilmelidir. Dayanıklı olmayan bir kesim tablası kısa ömürlü olacaktır. Kesim matı taşınabilir bir yapıya sahip olduğu için dilediğiniz yere taşıyarak güvenli bir kesim işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

KESİM TABLASI FİYATLARI

Bıçakla yapılan teknik çalışmaların vazgeçilmezi olan kesim tablaları farklı boyutlarda bulunmaktadır. Bu boyutlara göre ise kesim matının fiyatı değişiklik göstermektedir. Kullanıcı açısından dayanıklılığı oldukça önem arz eden kesim tablalarının kaliteli seçenekleri Kaya Kırtasiye’de bulunmaktadır. Kesim tablası arıyorsanız en popüler seçenekler olan A1 kesme matı, A2 kesme matı, A3 kesme matı ve A4 kesme matına sahip kayakirtasiye.com ile doğru adrestesiniz!