Edding E-4095 Kırmızı Cam Kalemi

37.18.063.070 /
4004764788033

GÜVENLİ
ALIŞVERİŞ
24 SAATTE
KARGODA

Favorilerime Ekle

edding Permanent Spray
Boya kutularını ve fırçaları unutun gitsin. İlham perilerinin sözlerine kulak verip yeni nesil edding Permanent Spray Premium Akrilik Boya ile boyamaya başlayın. Hemen hemen tüm yüzeyleri yeniden değerlendirebilir, yüzeylere hızlı ve kolay bir şekilde eski parıltılarını yeniden verebilir, güzel ve yaratıcı görüntüler kazandırabilirsiniz.Cam, metal, ahşap, plastik, strafor, kağıt, duvar kağıdı, tuval, seramik, taş, hasır ve daha pek çok malzemeye güzel ve yaratıcı yepyeni bir görüntü kazandırın.

 

edding’in üstün kalitesi şimdi spreyde

edding Premium Spray Boyalar, olağanüstü kapatıcılık değerleri, çok hızlı kuruma özellikleri ve hem iç hem de dış mekanlarda dayanıklı olmaları sebebiyle rakiplerini geride bırakıyor. Ayrıca kapatma gücü söz konusu olduğunda da, tüm puanları topluyorlar: Gölge oluşumuna bağlı olarak geleneksel sprey boyalarla karşılaştırıldığında %100’e varan oranlarda daha fazla kapatma gücüne sahipler. Renklere ilişkin ilham ve fikirlerinizi hayata geçirin. 34 heyecan verici ve çekici renk kullanımı kolay 200 ml’lik kutularda sizi bekliyor.

Mükemmel sonuçlar için Premium Akrilik Boya

 • Hemen kapatır: anında mükemmel sonuç için sprey başlığına bir kere dokunmanız yeterli
 • Son derece hızlı kuruma özelliği*
  Kuruma süresi: yaklaşık 1-3 dakikada toz yapışmayacak kadar kurur, 10 dakika sonra dokunmadan etkilenmeyecek kadar kurur; tamamen kuruma süresi ise yaklaşık 30 dakikadır.
 • Yüksek kapatma gücü: 200 ml 0,7-1 m² arasında bir yüzeyi kapatmaya yetiyor (gölge oluşumuna bağlı olarak geleneksel sprey boyalarla karşılaştırıldığında %100’e varan oranlarda daha fazla kapatma gücüne sahip)
 • Hem iç hem de dış mekanlarda uzun ömürlü: yüksek yüzey sertliği sayesinde çizilmeye, darbe ve çarpmaya karşı, ışığa ve sararmaya karşı dayanıklı
 • Hemen hemen tüm yüzeylere uygun (strafor için edding Strafor Astarını kullanın)
 • Yoğun ve pürüzsüz sonuçlar
 • Pratik kullanımlı 200 ml'lik kutu
 • 34 RAL renk ve çekici renk seçenekleri
 • Dengeli basınç sistemi sayesinde düşük spreyleme sisi
 • Yenilikçi valf teknolojisi, değiştirilebilir sprey başlıkları ile püskürtme genişliğini değiştirme imkanı sunar
 • Orta genişlikte püskürtme sunan standart sprey başlığı (diğer püskürtme genişlikleri için edding Sprey Başlık Seti’ni kullanın)
 • Sağlığa zararlı hiç bir ağır metal içermez
 • Almanya'da üretilmiştir

*Kuruma süresi; ortam sıcaklığı, nemi ve uygulanan boya katının kalınlığına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Mükemmel bir sonuç elde edebilmek için en doğru yol nedir?

İstediğiniz sonuca ulaşmanın yolu:

edding Permanent Spray kullanıma her zaman hazırdır. Mükemmel bir boyama için ne tinere ne bir temizleme maddesine ne de fırça ya da karıştırma çubuğuna ihtiyacınız var. Tek ihtiyacınız olan şey dilediğiniz renklerde edding sprey boya. Boyamaya hemen başlayabilirsiniz!

1. Çalışma ortamı:

Sprey işleminin en iyi şekilde gerçekleştirilebilmesi için sprey kutusunun çok soğuk olmaması gerekir, ideal olan oda sıcaklığında (15-25° C) olmasıdır. Yüksek ortam sıcaklıklarının boya üzerinde olumsuz etkileri vardır zira bu durumda boya, boyanacak nesneye ulaşmadan havada kurur. Mümkünse, spreyleme işlemi açık alanda ya da iyi havalandırılan kapalı alanlarda gerçekleştirilmelidir (bodrum, atölye, garaj gibi yerler). Kapalı alanlarda spreyleme yapılırken ince sprey sisinden etkilenmemeleri için çevredeki yüzeylerin yeterli ölçüde örtülü olmasına dikkat edilmelidir. Boyanmaması gereken yüzeylerin üstü örtülmelidir. İyi bir ışıklandırma çok önemlidir. Bu sayede malzemenin tüm yüzey alanının boyayla kaplanmış olup olmadığı rahatça görülebilir.

2. Hazırlık:

Uzun süre keyifle kullanabilmek için, boyanacak nesnenin kuru, temiz ve ayrıca yağ ve pastan arındırılmış olması gerekir. Büyükçe yüzey bozukluklarını bir kazıyıcı ya da zımpara yardımıyla giderin. Daha iyi tutunmanın yanı sıra yüzeydeki küçük bozuklukları kapatmak için edding Plastik, Strafor ya da edding Çok Amaçlı Astarı kullanın. Kutunun üzerinde belirtilen astarın kuruma süresine mutlaka uyun.

3. Güvenlik halkasını çıkarın:

Tüm edding Permanent Spray kutularında güvenlik halkası bulunur. Bu halka sayesinde istem dışı kullanımlar engellenir. Güvenlik halkasını çıkarmak için önce kapağı, sonra da sprey başlığını çıkarın. Bunun ardından güvenlik halkasının dış kenarı tornavida ya da benzeri bir aletle kolaylıkla kaldırılabilir. Bunu yaparken sprey kutusuna zarar vermemeye özen gösterin

4. Çalkalayın:

Kutuyu kuvvetli biçimde 3 dakika kadar çalkalayın. Bu 3 dakika boyunca kutu içerisindeki karıştırıcı topların sesini net biçimde duyduğunuzdan emin olun. Renk pigmentlerinin tam anlamıyla çalkalanıp doğru renk tonunu verecek şekilde yeterince karıştığından emin olmak için bu aşama oldukça önemlidir. Boyamada kısa aralar verdiğinizde dahi kutuyu tekrar çalkalamayı ihmal etmeyin.

5. Spreyleme:

Spreyleme testi: örneğin, bir gazete kağıdı ya da karton üzerinde deneme yapmadan asla direkt boyanacak objenin üzerine boya sıkmayın. Daimi surette doğru spreyleme mesafesi olan yaklaşık 25 cm’yi koruduğunuzdan emin olun.

Boya uyumu: edding Permanent Spray boyanın daha önceden sentetik reçine boyayla kaplanmış bir yüzeye asla uygulanmaması gerektiğini lütfen unutmayın. Böyle bir durumda yeni atılan kat, boyanın kalkmasına sebep olacaktır.

Sprey teknikleri:

Farklı nesneler farklı sprey teknikleri gerektirir. Spreylemeye, boyanacak nesnenin kenarına uzak bir noktadan hareketle başlayın. Hareket etmeye başlarken sprey başlığına sıkıca bastırın. Sprey kutusunu düzenli ve yavaş hareketlerle (mümkün olduğunda dik pozisyonda tutarak) ileri ve geri hareket ettirin ve bu esnada dönüş hareketini nesnenin kenarlarının dışında yapın (dikey ve yatay hareketlerde). Bu şekilde bir uygulama en iyi dozajı yakalamanızı sağlar, yüzeye gereğinden fazla boya uygulanmasını engeller, akma ve damlacık oluşumunun önüne geçer. Küçük yüzeyler en iyi, merkezden dışa doğru spiral hareketlerle tek seferde boyanabilir.

İlk spreylemede pürüzsüz bir yüzeye ulaşmayı hedeflemeyin. İlk spreyin amacı ön sislendirmedir. Bunun üzerine “ıslak üstüne ıslak” tekniğiyle önceki tabaka henüz kurumadan yaklaşık 1-2 dakikalık aralıklarla ikinci ve hatta üçüncü bir boya katı atılarak pürüzsüz ve düzgün bir sonuca ulaşılır. Takip eden boya katları 24 saat geçmeden uygulanmalıdır. Aksi taktirde boyanın kalkması riski baş gösterir.

Boyanın korunması:

Hava şartlarına, çizilmeye ve kullanılma sebebiyle oluşabilecek diğer zararlara karşı özel koruma istendiğinde, bu koruma bir vernik katıyla sağlanabilir. edding Vernik mat tonlara bile parlak bir görünüm sağlar. Kutuların üzerindeki etikette belirtilen detaylı yönlendirme ve özel talimatları takip ederseniz hata yapma ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz. Bol şans!

 Popüler Ürünler