FİLTRELE

Yapboz

Çocuklar gelişim dönemlerinde oldukça renkli eşyalara sahip olmaktan çok hoşlanırlar. Özellikle okulda bu tarz aksesuarlar çocuğunuzun okula sevmesine büyük katkı sağlar. Sitemizde onlarca kategoride yer alan kırtasiye malzemelerini satın alabilirsiniz. Satışa sunduğumuz ürünler arasında önemli bir ürün de yapboz olarak karşımıza çıkar. Çocuklar özellikle okul öncesi ve ilkokul dönemlerinde son derece hayal gücü yüksek etkinlikler ortaya koyarlar. Hatta tüm günlerini farklı bir alemde geçirebilirler. Bu dönemde gelişime destek olacak etkinlikler yapılmazsa ileride olumsuz sonuçlar ortaya çıkabilir. Dönem başında çocuklarınızla birlikte heyecan içinde aldığınız kitap, defter ve kalemlerle birlikte birleştirme etkinlikleri yapabilecekleri yapboz ürünleri de satın alabilirsiniz. Ayrıca bu sayede çocuğunuz bir düzen ve planlı çalışma alışkanlığı geliştirebilir. Birleştirme ve fikir yürütme becerisini yapboz ile geliştiren çocuğunuz bu sayede akıl yürütme becerilerini ileri taşır.
Her çocuk küçük yaşta çizgi filmlerle vakit geçirir ve günümüzde internette oynadığı oyunların etkisinde kalır. Burada tanıştığı karakter ve kahramanları yatak örtüsünde, oyuncaklarında ve çantasında görmekten hoşlanır. Bu yüzden yapboz çeşitleri de ülkemizdeki çocukların ilgi duyduğu kahramanlara ve karakterlere özel şekilde oluşturulmuştur. İster kız çocuğunuza isterseniz de erkek çocuğunuza hitap eden yapboz ürünlerini Kaya Kırtasiye kategorileri arasında bulabilir ve hayal gücünü desteklemesine yardımcı olabilirsiniz.

Gelişimi Destekleyen Yapboz Modelleri

Farklı renklerde, parça sayısında ve desenlerde satışa sunulan yapboz ürünleri, tüm bireylerin hayal dünyasının gelişmesinde ve el göz koordinasyonu sağlamasından oldukça yararlı ürünlerdir. Teknolojiyle birlikte gelen birçok yeniliği özümseyen çocuklar bazı gelişim etkinliklerini tamamlayamaz. Bu yüzden çocuklar elle dokunabilecekleri, yaparak yaşayarak öğrenebileceği yapboz gibi etkinliklerle uğraşmalıdır. Tam da bu durumda anne ve babaların gelişimi destekleyecek etkinlikler ortaya koyması ve çocuklarını sürekli gözlemlemesi gerekir. Bu ürünler arasından bir seçim yaparken çocuklarınızın yaşını dikkate almalısınız. Çünkü büyük ve az sayıdaki yapboz parçalarını birleştirmek özellikle küçük yaşlarda daha kolay olmaktadır. Çocuğunuz bu etkinliklerde parçadan bütüne gider ve hata yapma riskini azaltarak özgüvenlerini geliştirir. Günümüzde psikolojik araştırmalar parçaları birleştirme yapboz etkinliklerinin çocukların kişilik gelişimine büyük katkı sağladığını ortaya koymaktadır.
Kaya Kırtasiye online satış mağazasında ahşap, karton ya da plastik gibi maddelerden yapılan yapboz modellerini satın alabilir, farklı renk ve görsel seçenekleriyle gelişimlerini tamamlamalarına yardımcı olabilirsiniz. Öncelikle küçük yaşlardaki çocuklar için zamanı ve ince motor becerilerini dikkate alarak gelişimi destekleyecek yapboz ürünleri almak daha yerine olur. Daha yüksek yaş gruplarında karmaşık becerileri geliştirmek adına daha küçük ve daha çok parçadan oluşan yapboz seçenekleri tercih edebilirsiniz. Ancak okul öncesi  dönemde çocuklar sade resimlere sahip ürünlerle çalışmalıdır. Böylece el becerileri gelişir ve parçadan bütüne gitme düşüncesinin varlığı zihinlerinde yer edinebilir. Çocukların gün içinde kaliteli zaman geçirmesini sağlayacak ürünleri sitemizde kolaylıkla bulabilir ve çok uygun indirim kampanyalarıyla yapboz çeşitlerini sepetinize ekleyebilirsiniz.