İçerik Detay

Versatil Kalem Nedir?

  •  9.12.2019
  •  

Versatil kalem, bir tür kurşun kalemdir. Versatil kalemi diğer kalemlerden ayıran şey, daha ince uçlara ve uçlara sahip olmasıdır. Bu aynı zamanda bir düğme olarak adlandırılır. Başka bir deyişle, versatil bir kaleme sahip olduğunuzda, yazma ve çizim işlemleri için kullanabilirsiniz. Yazma ve çizim çalışmalarınız için bir çeşit araç olan pek çok versatil kalemi vardır. 0.3, 0.5 0.6 0.7 0.9 1.0 gibi incelik ve uç çeşitleri vardır. Çizim için ideal bir kalemdir. Sanata daha fazla ilgi duyan insanların detaylı çalışmalarında versatil kalemler kullandıkları bilinmektedir.

Versatil Kalemler

Versatil kalemler diğer kurşun kalem türlerinden oldukça farklıdır. Bu fazla fark yaratmasa da bu kalemlerin daha ince bir uca ve daha fazla tipte uca sahip olması, onu diğer kalemlerden farklı kılar. Hem yazı hem de çizim için kullanılabilen bu kalemler, çizim için çoğunlukla gereklidir. Aynı zamanda, versatil kalemlerin sanat ve grafik çizimlerdeki rolü oldukça büyüktür. Uçları 0.5, 0.7, 0.9 olarak görülmektedir. 

Versatil Kalem Nerede Kullanılır?

Sanata daha fazla ilgi duyan insanların detaylı çalışmalarında versatil kalemler kullandıkları bilinmektedir. Günümüzde, birden fazla marka tarafından üretilen birçok versatil tip kalem vardır. Çalışmanızın yüksek kalitede olmasını istiyorsanız, kaleminizin yüksek kalitede olması gerekir. Kaleminiz iyi kalitede olmalı ve kaleminizde kullandığınız uçlar kaliteli olmalıdır. Ürünlerin fiyatı markadan markaya değişmektedir. 1 t ile başlayabilir ve daha yüksek fiyatlara çıkabilir.

Renk Seçenekleri

Alternatif renk seçenekleriyle çalışırken size en uygun kalemi seçebilirsiniz. Bazı kalemler daha incedir ve kalemi tutmayı zorlaştırabilir. Bu nedenle, bu durumdan kaçınmak için, size en çok uyan kalemin boyutunu seçmelisiniz. Uç tipleri iki tipe ayrılır: yağlı ve kuru. Yağlı uçlar, 2D formatta olduğundan biraz daha kalın ve daha koyudur. Kuru uçlar 5B formatında daha hafiftir ve daha açıktır. İtme kolları pratik ve kullanışlıdır. Bu nedenle, çok tercih edilir.