İçerik Detay

Roller Nedir?

  •  5.11.2019
  •  

Kısacası, bir tükenmez kalem roller anlamına gelir. Borunun içindeki mürekkep, yazdırdığımızda akmaya devam eder ve uzun sürmez. Dolma kalem de bir roller kalemdir. Uç ayrılmaya benzer, ancak farklı bir şekilde, bir mürekkep tankı olduğundan, mürekkebi batırmaya gerek yoktur.

Silindir tükenmez kalem gibi görünüyor, ancak yazarken dolma kalem gibi yazıyor. Tükenmez kalemle yazarken, kağıda yazdırmanız gerekir. Tükenmez kalemde, kağıdın yüzeyine tükenmez kalem gibi bastırmaya gerek yoktur. Tükenmez kalemden daha kolay yazma avantajını sağlayan bir kalem türüdür. Ek olarak, sert bir yüzeye tükenmez kalemle yazmak istiyorsanız, sert yüzeylerde bile merdane kalemlerine yazmak zor olacaktır.

Tükenmez Kalemle Farkı Nedir?

Roller kalem modeller tükenmez kalemlerden farklı olarak tekrar kullanılabilir kalemlerdir. Ayrıca, yazarken dolma kalem gibi görünüyorlar. Ancak dolma kalemden daha kolay ve pratik kullanım sağlarlar. Tükenmez kalemler tamamlandıktan sonra tekrar kullanılamaz. Ayrıca, silindirlerin kağıda çok fazla baskı uygulamasına gerek yoktur. Kağıda dokunur dokunmaz, mürekkep derhal yazdırmaya başlar. Aslında, en önemli fark, silindir kalemlerin daha fazla sıvı mürekkebi olmasıdır. Tükenmez kalemler genellikle daha kuru ve daha yoğun bir görünüme sahiptir. Makaralı tutma kolları bir vida sistemiyle açılabilir ve doldurulabilir. Açtığınızda, ahizeyi tutamağın içinde görebilirsiniz. Bu tüp aslında kalemde bulunan bir mürekkep kartuşudur. Düzenli bir kalem iseniz ve mektubunuzdaki dolmakalem görüntüsünü istiyorsanız, silindirlerdeki kalemleri kullanabilirsiniz. Kalemin sürekli çalışıyorsa, tükenmez kalem sizin için çok yararlı ve ekonomik olacaktır.

Bir Roller Kalem Nasıl Doldurulur?

Tükenmez kalem doldurulamazken, roller kalem doldurulabilir ve yeniden kullanılabilir. Bunu nasıl yaptığımıza gelince, bu tür kalemler genellikle vida sistemi kullanılarak açılabilen kalemlerdir. Böylece kalemin üst ve alt kısımlarını ayırmak mümkündür. İşte tutamacın içindeki boruya nasıl ulaşılacağı. Bu tüp, mürekkebin kalemin içinde depolandığı bir kartuştur. Burada depolanan mürekkep yazmak istediğimizde etkinleşir ve yazılır. Kalemin mürekkebi biterse ve yazıyı durursa, kapağı açmanız gerekir. Kapağı açın, uygun mürekkebi içine yerleştirin ve kapağı kapatın. Bu, tekrar kaleminizi yazmaya başlayacaktır.

Silindir Ucunu Ve Kartuşu Değiştirme

Kol kapağını açtıktan sonra, nasıl açıldığına bağlı olarak sola veya sağa çevirerek açın. Sonra merdanenin ucunu göreceksiniz. Uç bekleme modunda değilse, kendiniz için dışarı çekin. Aynı şekilde, parçaya yeni bir uç yerleştirin ve sola veya sağa çevirerek bastırın.